با حداکثر توان خود از تولیدات ساخت داخل حمایت می کنیم

باز باران خبر/ استاندار گیلان در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان اظهار داشت: با حداکثر توان خود از تولید کنندگان، صنعتگران و نهضت ساخت داخل که منجر به افزایش اشتغال در استان خواهد شد، حمایت می کنیم.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان، اسدالله عباسی با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای تبادل اطلاعات و هم افزایی بین واحد‌های صنعتی استان و استان های دیگر می باشد، اضافه کرد: توسعه تولیدات دانش بنیان جزء سیاست های دولت سیزدهم است.

وی با تاکید بر اینکه برخی از واحد‌های صنعتی استان نیاز به توسعه دارند گفت: استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های داخلی در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت و تامین نیازمندی های فناورانه واحدهای تولیدی در این نمایشگاه ها، منجر به خودکفایی و عدم وابستگی به خارج خواهد شد.

استاندار گیلان ادامه داد: همه مدیران استان در جهت حمایت از تولیدات داخلی بسیج شوند تا شاهد درخشش بیشتری در بخش تولید باشیم و نیازهای استان و کشور تامین شود.

رئیس سازمان صمت گیلان نیز در نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل و رونق تولید استان بیان داشت: این نمایشگاه فرصتی مناسب برای نمایش توانمندی‌ها و ظرفیت های مختلف ساخت داخل فراهم کرده است.

فرهاد دلق پوش با بیان اینکه دانش، توان ملی و استعداد صنعتگران ما بالاست، خاطرنشان کرد: ۷۸ واحد تولیدی برتر برای حضور در بخش های مختلف نمایشگاه اعلام آمادگی کردند و هم اکنون حضور دارند و تعدادی از واحدهای حوزه صنایع دفاعی نیز جهت کمک فناورانه به صنایع مختلف در این نمایشگاه مشارکت دارند.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان ابراز داشت: از ابتدای امسال با حمایت از تولیدات دانش بنیان و صادرات محور بالغ بر ۳۸ میلیون دلار صرفه جویی ارز داشتیم و قطعات مورد نیاز در داخل کشور تولید و تامین شد و پیش بینی می شود رقم مذکور تا پایان سال به ۵۰ میلیون دلار برسد.

گفتنی است؛ نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید استان گیلان از تاریخ ۲۳ لغایت ۲۶ آذرماه سالجاری در محل نمایشگاه های بین المللی استان دایر است و علاقه مندان می توانند از ساعت ده صبح تا شش عصر از نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22125

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: