با تعامل جهاد کشاورزی، مصرف نهاده های دامی در گیلان رصد شود

جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان عصر امروز با حضور معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور و استاندار در محل استانداری گیلان تشکیل شد، دکتر عباس تابش اظهار داشت: با تعامل و همکاری جهاد کشاورزی و مسئولین مرتبط، نحوه مصرف و توزیع نهاده های دامی به دقت رصد خواهد شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اشاره با آمار ارایه شده تولید مرغ در گیلان گفت: روزانه بیش از ۴۵۰ تن مرغ در گیلان تولید می شود که ۲۵۰ تن مورد مصرف استان است و مابقی در سایر استانها توزیع می گردد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳۸ هزارتن نهاده در گیلان بین زنجیره مرغداران توزیع شده است، افزود: اگر کمبود هست، مستندات با بررسی کارشناسی ارایه شود بازهم برای رفع نیاز استان این میزان را افزایش می دهیم.
دکتر تابش در پاسخ به مشکل عدم همکاری شرکت های تولید کننده شکر و حمل به گیلان تصریح نمود: از ۳۸۱ تن سهمیه تخصیصی شکر به گیلان، فقط ۴۰ درصد ان جذب شده است اگر استانهای مبداء همکاری نمی کنند به ما اطلاع بدهید قطعا هماهنگی را انجام می دهیم و در صورت تخطی با متخلفین به شدت برخورد خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: بازار متاثر از نرخ فراوانی و علم تعادل هست لذا به شدت باید دنبال تامین و جذب سهمیه های تخصیصی باشید تا نرخ ها در استان متعادل شود.
به گفته دکتر تابش به طور کل روزانه در کشور ۱۱ میلیون ماسک های مختلف تولید می شود که ۶ میلیون آن صنعتی هست و واحدهایی که دارای پروانه هستند برای نیاز پارچه ماسک می توانند اقدام نمایند و به انها سهمیه تعلق می گیرد، لذا ظرفیت خالی کارخانجات ماسک گیلان برای تامین پارچه ماسک را به ما اعلام نمایید.
وی از سامانه شناسه کالا بعنوان رکن اساسی رصد کالا یادنمود و تشریح کرد: همه فعالان اقتصادی مکلفند از این سامانه برای ثبت کالا و تولیدات خود استفاده نمایند.

گفتنی است در این جلسه کارگروه ، موضوع تامین و توزیع کالاهای اساسی وضعیت تامین نهاده های دامی و مرغ استان و ذخایر استراتژیک کالاهای اساسی و بحث لاستیک و توزیع آرد و تامین شکر در دستور کار بود که مورد بررسی قرار گرفت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11976

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: