با اجاره دهندگان کارت بازرگانی به شدت برخورد می شود

باز باران خبر/ مدیرکل اداره صمت گیلان گفت: هرگونه سوء استفاده از کارت بازرگانی تخلف محسوب می شود و با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان، پورحیدری با حضور در کارگروه پایش کارت بازرگانی و کمیته اقدام ارزی اظهار داشت: کارت بازرگانی با هدف تسهیل در امور و نظام مندی مبادلات تجاری صادر می گردد، بنابر این هرگونه سوء استفاده از کارت بازرگانی تخلف محسوب می ‌شود.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به فعالیت بیش از ۶۱۸ کارت بازرگانی در استان، تاکید کرد: رسالت کارگروه پایش کارت بازرگانی رصد و پایش مداوم فعالیت دارندگان کارت‌های بازرگانی بر چارچوب و مدار قانون است لذا در صورت محرز شدن تخلف با اجاره دهندگان کارت بازرگانی به شدت برخورد خواهد شد.
وی از صدور بیش از ۱۴۵ کارت بازرگانی در سال ۱۴۰۰ سخن گفت و تصریح کرد: این میزان در سال قبل به تعداد ۴۸ کارت بازرگانی بوده که این موضوع نشانگر بهبود فعالیت های تجاری در استان در امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل می‌باشد.
رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی گیلان نیز در این نشست که مربوط به کمیته اقدام ارزی بود، گفت: تجار و بازرگانان به تعهدات ارزی خود عمل نمایند تا درگیر چالش های استعلام از سامانه برای ادامه فعالیت نشوند.
هادی تیزهوش تابان با تاکید بر روند سامانه ای شدن امور ارزی ثبت تعهدات انجام شده در سامانه را ضروری دانست و عنوان کرد: بر اساس قانون تکلیف تجار و بازرگانان برای بحث ارزی مشخص شده و به هیچ عنوان تبعیضی به کار نیست و کلیه فرایند به صورت الکترونیکی و یکپارچه انجام می شود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=23272

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: