باشگاه‌های کتاب‌خوانی بر رونق مطالعه در گیلان بیافزایند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از مربیان باشگاه‌های کتاب‌خوانی استان خواست بر رونق مطالعه در گیلان بیافزایند چرا که این روند، سرمایه‌گذاری فرهنگی برای نسل نو محسوب می‌شود.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، فیروز فاضلی، یکشنبه، ١٣ مرداد در نشست رونمایی از پوستر جام باشگاه‌های کتابخوانی گیلان اظهار داشت: باید برای نسل نو هزینه کرد و خانواده‌ها  امروز این موضوع را درک کرده‌اند چرا که اگر این اقدام اکنون انجام نشود چندین برابر آن صرف درمان آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

جام باشگاه‌های کتابخوانی عنوان طرحی پیشرو و پویا برای راه‌اندازی و فعال کردن باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سراسر کشور است.

وی، یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری برای فرزندان را سوق دادن آنان به سمت کتاب عنوان و تأکید کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب در گیلان مطالبه عمومی است و از همین روی با وجود  همه مشکلات، این نمایشگاه شش سال متوالی در استان برگزار شده و برای ادامه آن تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی، توهم دانایی را افزایش می‌دهد، افزود:  باشگاه‌های کتابخوانی امروز ارزش استان در سطح کشور هستند و می‌بایست بر رونق کتابخوانی بیافزایند.

فاضلی با بیان اینکه مطالبه چاپ کتاب در استان به رغم  مشکلات در زمینه تأمین کاغذ مطلوب است، تصریح کرد: سال ٩٧ علی‌رغم وجود مشکل کاغذ، ۶٨٧ عنوان کتاب در استان به چاپ رسید که ٢١٨ عنوان آن مربوط به حوزه کودک و نوجوان بوده است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=3106

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: