بازگشایی تأسیسات گردشگری استان با نظارت مشترک دانشگاه علوم پزشگی گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی دستی گیلان خواستار بازگشایی تأسیسات گردشگری استان با نظارت مشترک دانشگاه علوم پزشگی گیلان و براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت شد.

به گزارش باز باران خبر، مسعود حلاج‌پور  در دیدار با معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نماینده جامعه هتلداران استان با اشاره به فرارسیدن فصل گردشگری و افزایش ورود مسافران به استان گفت:  با توجه به افزایش سفرهای ورودی در صورت بسته بودن مراکز اقامتی و تأسیسات گردشگری و افزایش فعالیت مراکز اقامتی غیرمجاز با چالش جدی‌تری در پیشگیری و کنترل بیماری در استان مواجه خواهیم بود.

حلاج‌پور در ادامه خاطر نشان کرد: با ظرفیت‌های حوزه بهداشت و درمان و با نظارت‌های دقیق اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به‌عنوان دستگاه متولی و کمک جامعه گردشگری در راستای پروتکل‌های صادر شده از سوی ستاد مرکزی مقابله با کرونا می‌توانیم همانند سایر استانها و البته سایر اصناف استان گیلان نسبت به بازگشایی مجموعه‌های گردشگری در استان اقدام نماییم.

در ادامه این نشست دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن تقدیر از مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان جهت پیگیری برای بازگشایی واحدهای گردشگری استان و نیز توجه ایشان به سلامت جامعه، افزود:ورود مسافران به گیلان و تعطیلی مجموعه‌ها و واحدهای گردشگری می‌تواند خطری برای تشدید کرونا در گیلان باشد که باید با تدوین پروتکل‌های بهداشتی لازم نسبت به بازگشایی این مجموعه‌ها تلاش کنیم.» گفتنی است در این جلسه تفاهم شد حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اسرع وقت نسبت به تهیه پروتکل‌های بهداشتی برای مجموعه‌های گردشگری اقدام و در ستاد کرونای استان مطرح نمایند. حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری استان و نمایندگان جامعه هتلداران گیلان از حاضرین در این جلسه بودند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=9828

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: