بازسازی و بهسازی مراکز فرهنگی در شهرها اولویت است

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور با تأکید بر اینکه بازسازی و نوسازی سینما نیازمند به پشتیبانی مسئولان است، گفت: بازسازی و بهسازی مراکز فرهنگی در شهرها باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، رمضانعلی حیدری خلیلی در بازدید از سینما طلوع فومن با بیان اینکه ایجاد امکانات عمومی به‌ویژه سالن سینمایی با امکانات مناسب حق مردم است، اظهار کرد: در بازسازی، نوسازی و توسعه پروژه‌های مربوط به حوزه سینما یک سوم کل هزینه توسط استانداری و مابقی توسط مالک پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بازسازی و نوسازی سینما نیازمند به پشتیبانی و همکاری مجموعه شهرستان و استان است، افزود: بازسازی و بهسازی مراکز فرهنگی یک اولویت بوده و باید از امکانات شهرستانی و استانی استفاده شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی کشور با تأکید بر اینکه تقویت زیرساخت های فرهنگی باعث توسعه فرهنگی مناطق و کاهش آسیبهای اجتماعی خواهد شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰۴ شهر برخوردار از سالن سینما و ۱۰۸۸ شهر فاقد سینما در کشور وجود دارد.

وی افزود: همچنین بیش از ۲۰۰ سالن سینما با سرمایه گذاری بخش خصوصی و ۷۵ سالن سینما تحت عنوان پردیس سینمایی امید با مشارکت شهرداریها در سطح کشور در حال احداث است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6447

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: