بازدید معاون رییس جمهور و استاندار از مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلان

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار گیلان صبح امروز پنجشنبه از روند تکمیل پروژه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان بازدید کردند. 

به گزارش باز باران خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ صبح امروز پنجشنبه دکتر نوبخت و دکتر زارع از روند اجرای پروژه پارک موزه دفاع مقدس استان بازدید کردند .فاز اول این پروژه شامل احداث ساختمان های اداری و کتابخانه جامع دفاع مقدس با زیر بنایی افزون بر دوهزار و ۷۰۰ متر مربع ، در سه طبقه و اعتبار یکصد میلیارد ریال به بهره برداری می رسد. 

کلنگ احداث موزه دفاع مقدس گیلان پنجم خرداد سال گذشته در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در محل کیلومتر ۵ رشت – تهران به زمین زده شد. قرار است در این موزه از شهدای جنبش جنگل تا دوران پر افتخار دفاع مقدس، معرفی و همچنین از نشانه های بومی در احداث آن استفاده شود.

برای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان بخش های مختلفی از جمله ساختمان اداری ، ساختمان کتابخانه ، سالن آمفی تئاتر و اجتماعات ، گالری های موزه ،حرم شهدای گمنام ، المانهای سردرب ورودی و همچنین احداث دریاچه جزیره مصنوعی ، شبیه سازی مناطق جنگی و محوطه سازی پیش بینی شده است. 

همچنین رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار گیلان از روند اجرای پروژه فاز ۲ مسکن مهر رشت نیز بازدید کردند.

در جریان اجرای این پروژه زیرساخت های لازم از جمله شبکه های برق فشار ضعیف و متوسط ، شبکه اصلی گاز و فاضلاب دو هزار و ۸۴۰ واحد در فاز دوم مسکن مهر تکمیل می شود.

تکمیل زیرساخت های فاز دوم به همراه اجرای تصفیه خانه مسکن مهر رشت ۸۸ میلیارد تومان هزینه دارد که درصورت تامین اعتبار تا پایان سالجاری یا بهار ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

هم اکنون گیلان ۷۴هزار و ۶۷۶ واحد مسکن مهر دارد که از این میزان ۵۱هزار و ۴۱۸ واحد برای راه وشهرسازی و۲۳ هزار و ۲۵۸ واحد متعلق به بنیاد مسکن است.در استان یک‌هزار و ۹۹۹ واحد باقیمانده مسکن مهر دارای متقاضی وجود دارد که از این میزان  یک‌هزار و ۴۴۵ واحد متعلق به راه وشهرسازی و۵۵۴ واحد برای بنیاد مسکن است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13040

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: