بازدید معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طرحهای آب و فاضلاب گیلان

معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های آب و فاضلاب گیلان بازدید کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان گیلان، سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در این بازدید در راستای اجرای پروژه های آب و فاضلاب استان تصریح کرد: طرح فاضلاب مسکن مهر رشت در قالب اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب به طول ۵۷۶۰ متر ۸۲% پیشرفت فیزیکی داشته است که درصورت تخصیص اعتبار به مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال ، پروژه تا پایان سال مالی ۹۹ تکمیل خواهد شد.

وی همچنین به احداث تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر رشت اشاره نمود و گفت: این پروژه ۵۶% پیشرفت فیزیکی دارد و نیازمند ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل و بهره برداری تا پایان سال مالی ۹۹ می باشد.

مدیرعامل آبفای گیلان در تشریح طرح آبرسانی به فومن ، صومعه سرا و شفت گفت: در پروژه خط آبرسانی به شفت، اجرای خط انتقال به طول ۱۶ کیلومتر پیش بینی شده که با اجرای ۴٫۹ کیلومتر از خط انتقال، % ۳۰ پیشرفت فیزیکی دارد که با اجرای ۲٫۶ کیلومتر خط انتقال تا رودخانه شاخرز و حفر ۳ حلقه چاه، آب بصورت موقت تا شهر شفت انتقال می یابد و در صورت تخصیص اعتبار تا دهه فجر سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس حسینی پروژه خط انتقال رفت و برگشت به مخزن فومن را در ادامه اجرای این طرح اعلام کرد و افزود: اجرای خط انتقال به طول ۴٫۲ کیلومتر با پیشرفت فیزیکی ۱۰% نیازمند ۱۴۸ میلیارد ریال اعتبار جهت بهره برداری تا دهه فجر سالجاری می باشد که از این مبلغ ۹۲ میلیارد ریال هزینه خرید لوله و اتصالات و ۵۶ میلیارد ریال هزینه اجرا پیش بینی شده است.

وی همچنین پیشرفت فیزیکی احداث مخزن ۱۰۰۰۰ مترمکعبی فومن و تأسیسات جانبی آن را ۸۶ % اعلام کرد و افزود: با جذب و تخصیص اعتبار مورد نیاز، این پروژه در دهه فجر سالجاری به بهره برداری می رسد.

 مدیرعامل آبفای گیلان از پروژه آبرسانی به گوراب زرمیخ با پیشرفت فیزیکی ۸۵% خبر داد که نیازمند ۳۰ میلیارد ریال اعتبار جهت بهره برداری در دهه فجر سال ۹۹ می باشد و گفت: به منظور اجرای این پروژه ۲٫۸ کیلومتر خط انتقال با لوله ۳۱۵ میلیمتر پلی اتیلن اجرا خواهد شد که تاکنون ۲٫۶ کیلومتر لوله گذاری انجام شد.

وی در ادامه به تشریح طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب صومعه سرا پرداخت و خاطرنشان کرد: اجرای خط اصلی شبکه فاضلاب بطول ۱۵۳۲ متر در یک زون با پیشرفت فیزیکی ۶۶% به اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال نیازمند است که پس از تکمیل پروژه در پایان سال مالی ۹۹ مورد بهره برداری قرار گیرد.

مهندس حسینی با اشاره به خریداری پکیج تصفیه فاضلاب به ظرفیت ۲۰۰ مترمکعب افزود: ساخت فونداسیون و ایستگاه پمپاژ آن با پیشرفت فیزیکی ۵۰% درصورت تخصیص اعتبار مورد نیاز در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

وی اجرای خط اصلی شبکه فاضلاب به طول ۱۲۶۶ متر در زون دیگر را با پیشرفت فیزیکی ۹۷% و همچنین اجرای شبکه و انشعابات شهرک گلشهر به طول ۲۸۵۰ متر و نصب ۴۲۸ فقره انشعاب با پیشرفت فیزیکی ۸۶% را از دیگر پروژه های تعریف شده در طرح ایجاد تأسیسات فاضلاب شهر صومعه سرا اعلام کرد و خواستار تأمین اعتبار مورد نیاز این پروژه ها جهت بهره برداری در ایام مبارک دهه فجر سالجاری شد.

گفتنی است در بازدید یک روزه دکتر قاسم رمضانپور نرگسی، معاون امور مجلس و توسعه منطقه ای سازمان برنامه و بودجه کشور از طرح های آب و فاضلاب گیلان، اعتبارات مورد نیاز بررسی و از نزدیک فعالیت کارگاهها و روند پیشرفت پروژه ها مشاهده شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12752

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: