بارگذاری صورتحساب الکترونیکی در سامانه جامع تجارت الزامی شد

باز باران خبر/ رئیس اداره صنایع فلزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه هم اندیشی با بانکهای عامل استان برای پیگیری و مطالبه ثبت الکترونیکی صورتحساب واحدهای صنعتی و معدنی گفت: بارگذاری صورتحساب الکترونیکی در سامانه جامع تجارت الزامی شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان گیلان؛ مهندس حسین حاجتی از الزام بارگذاری صورتحساب الکترونیکی بنگاه‌های اقتصادی بر اساس بخشنامه معاونت فناوری های نوین بانک مرکزی در سامانه جامع تجارت خبر داد و گفت: در راستای شفافیت بیشتر و کارایی منابع در فرآیند تسهیلات بانکی فاکتور خرید با صورتحساب فیزیکی حذف شده است و صورتحساب الکترونیکی جایگزین آن شده است.

رئیس اداره صنایع فلزی سازمان صمت گیلان با بیان اینکه اولویت بندی اقلام در مرحله اول این طرح ابلاغ شده است اظهار داشت: تایر سنگین و سواری، صنایع پایین دست پتروشیمی، لوازم خانگی، مقاطع فلزی، سیمان، محصولات پتروشیمی و روغن موتور تصفیه اول از اقلامی هستند که مشمول استعلام الکترونیکی در فاز اول هستند.

وی در جلسه هم اندیشی بر حداکثر همکاری نمایندگان بانک های عامل استان و موسسات اعتباری تاکید نمود و عنوان کرد: اجرای این دستورالعمل در راستای شفافیت و افزایش سرعت ثبت فاکتور و صورت حساب ها و مستلزم همکاری همه بانک و موسسات مالی و اعتباری است و نباید این موضوع ، روند ارائه تسهیلات حوزه تولید را با چالش روبرو نماید.

مهندس حاجتی با بیان اینکه به واحدهای تولیدی و صنعتی نیز فرآیند جدید اطلاع رسانی شده است، گفت: مدیران واحدهای تولیدی با مراجعه به سایت سامانه جامع تجارت به نشانیwww.ntsw.irمی‌توانند به راحتی صورتحساب و فاکتور خرید مواد اولیه و ماشین آلات خود را ثبت الکترونیکی نمایند تا سایر مراحل توسط بانک به سرعت انجام پذیرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22877

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: