ایرانیان جزو با سوادترین مردم جهان هستند

ساگداشن ایلدار ناشر روسی که در پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان حضور یافته، مردم ایران را به سبب انتشار کتابهای بسیار، متعدد و استقبال از کتاب‌خوانی جزو فرهیخته‌ترین و باسوادترین مردم جهان توصیف کرد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، ایلدار روز یکشنبه در حاشیه آئین گشایش پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان افزود: من به فدراسیون روسیه پیشنهاد دادم و با دعوت ایران و در چارچوب همکاری و تبادلات فرهنگی دو جانبه بین ایران و روسیه در این نمایشگاه حضور یافتم.

 وی بیان کرد: یکی از بخش های همکاری های دوجانبه تبادل فرهنگی در قالب انتشارات و کارهای فرهنگی است؛ دو سال پیش در نمایشگاه کتاب تهران هم حضور داشتم و علاوه بر آن در ۱۰ سال گذشته در ۲۲ نمایشگاه کشورهای جهان حاضر شده ام.

 وی تصریح کرد:  دوسال پیش که به ایران آمدم خیلی متعجب شدم چرا که با یکی از بزرگترین نمایشگاه های کتاب جهان در تهران مواجه شدم بطوریکه در مقایسه با دیگر نمایشگاه هایی که دیدم، به مثال فیل و مورچه بود.

 ایلدار اظهار داشت: پیش از اینکه به ایران بیایم مرا با ادعاهایی مانند نبود امنیت ،از آمدن به این کشور منع می کردند اما این بار با خیال راحت به این کشور سفر و در نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان در رشت شرکت کردم.

 وی توضیح می دهد: پیش تر مردمان دیگری را  کتابخوان ترین ها معرفی می کردند  اما از وقتی به  ایران آمدم و مردم این کشور را دیدم، نظرم عوض شد چرا که مردم ایران بسیار مردم کتابخوانی هستند و در ایران کتاب های زیادی منتشر می شود و به همین دلیل مردم باسواد و فرهیخته ای هستند.

گفتنی است  پانزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان از بیست و ششم آبان ماه با حضور جمعی از مدیران کشوری، استانی و ناشران داخلی و خارجی در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان گشایش یافته و با حضور ۴۰۰ ناشر و ۳۰ درصد تخفیف تا یکم آذرماه میزبان علاقه مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5013

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: