اجرای طرح روزنامه نگاری بحران در کشور

باز باران خبر: اختتامیه جشنواره آسیب شناسی اجتماعی در رسانه های گیلان و کاریکاتور در رشت برگزار شد.
مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: با توجه به اتفاقات اخیر و بحران سیل ، ضرورت ایجاد روزنامه نگاری بحران در کشور مطرح شده است.
حمید ضیایی پرور افزود: برای نخستین بار دوره های آموزشی در رابطه با آسیب های اجتماعی در کشور برنامه ریزی شده که پرداختن به روزنامه نگاری بحران، یکی از این موارد است.
وی اظهار داشت : همچنین در حوزه تالیف کتاب و منبع در حوزه روزنامه نگاری آسیب های اجتماعی نیز ضعف هایی وجود دارد که بناست با همکاری محققان و نویسندگان این حوزه، تولید محتوا شده و کتاب ها پس از انتشار بعنوان منبع در اختیار حوزه رسانه قرار گیرد.
وی تصریح کرد: طی سال گذشته و امسال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چهار حوزه رسانه ، بازی های رایانه ای، رسانه های دیجیتال و کانون های فرهنگی هنری مساجد با وزارت کشور همکاری کرده و در این چارچوب تفاهمنامه ای با عنوان کاهش آسیب های اجتماعی منعقد شده است.
ضیایی پرور افزود: آنچه مربوط به دفتر مطالعات و برنامه ریزی می شود؛ ساماندهی چند کار و همکاری با خانه های مطبوعات کشور است که تفاهمنامه ای منعقد شده و مبنای آن تولید محتوا سه هزار و ۶۰۰ اثر در خصوص آسیب های اجتماعی و انتشار آن از طریق شبکه سراسری خانه مطبوعات است .
وی اظهار داشت : این تولید محتوا آغاز شده و تا کنون یک هزار اثر در این خصوص تولید شده و همچنین پروتکل آسیب های اجتماعی و باید ها و نباید هایی که بر اساس استاندارهای جهانی در این حوزه مطرح است نیز در حال تدوین است.
وی با بیان اینکه زبان هنر قوی ترین زبان برای ارتباط با مخاطب است، تاکید کرد: رسانه ها می باید در خصوص تولید محتوا در ارتباط با کاهش آسیب های اجتماعی، تولید محتوای جوان پسند را مورد اهتمام قرار دهند .
فراخوان جشنواره آسیب شناسی اجتماعی در رسانه های گیلان و کاریکاتور، با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقای سطح سلامت استان به عنوان یک مسئولیت همگانی از دی ماه سال گذشته منتشر شد و مورد استقبال رسانه های استان قرار گرفت.
١٢٢ اثر در رشته‌های «گزارش»، «سرمقاله و مقاله»، «خبر» و «عکس» جمع آوری شد و توسط دو نفر از صاحب نظران رسانه مورد داوری قرار گرفت.
در بخش کاریکاتور آسیب‌های اجتماعی نیز تعداد ۴٨ اثر در محورهای «تکدی‌گری»، «نقش رسانه‌ها در ریشه‌یابی و پیشگیری از انحرافات اجتماعی»، «حاشینه‌نشینی و نقش آن در افزایش ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر کودکان کار، مفاسد اجتماعی، اعتیاد، تکدی‌گری»، «اعتیاد، طلاق، تکدی‌گری و نقش آنها در فروپاشی نهاد خانواده» و «نقش اقتصاد مقاومتی در کاهش آسیب‌های اجتماعی» به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و مورد داوری قرار گرفت و از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=451

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: