ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گیلان؛ امربه معروف است


باز باران خبر/ فرهاد دلق پوش در جلسه تخصصی شورای امر به معروف و نهی از منکر گیلان که با حضور حجت الاسلام سجاد سرافراز؛ دبیر ستاد مذکور برگزار گردید، اظهار داشت: ایجاد اشتغال و پویایی اقتصادی گیلان؛ در شرایط کنونی امربه معروف بزرگی است.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی سازمان صمت استان گیلان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه ۶۰درصد اقتصاد و ۴۰ درصد اشتغال مربوط به حوزه صنعت و تجارت است، گفت: این سازمان با حداقل امکانات، با تکیه بر عقاید و فرایض دینی، متعهد، مصمم و استوار به انجام وظایف بسیاری است.
وی ادامه داد: از حوزه بازرسی و نظارت و تأمین کالاهای اساسی تا حوزه‌های صنعتی، صنفی، تجاری و معدنی؛ مقوله مهم امر به معروف و نهی از منکرات در همه آنها به صورت وظایف ذاتی الگو سازی شده است و پایبندی به قانون و تکالیف که محمل همه آنها، قوانین و احکام اسلامی است.
دکتر دلق پوش تصریح کرد: یک وظیفه درون‌سازمانی داریم و اصول حاکمیتی، که برگرفته از شعائر اسلامی و تکالیف سازمانی است که فرایند آن به عنوان یک فرهنگ نهادینه شده است و در واقع به صورت عملی به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته ایم.
رئیس سازمان صمت گیلان عنوان کرد: یک وظیفه برون‌سازمانی داریم و علاوه بر مسئولیت های اجتماعی سازمان است که ایجاد اشتغال و ارتقاء اقتصادی برای رفاه مردم است که هدف از بعثت پیامبر اکرم صلی الله نیز مکارم اخلاق بوده است و این رسالت همکاران سازمانی، رعایت کرامت انسانی در کنار وظایف اداری همواره مدنظر است.
وی خاطر نشان کرد: همواره باید چهارچوب اخلاقی و انسانی را لحاظ کنیم همانگونه که اسلام نیز علوم دینی را برای تعالی بشر توصیه نموده است و همواره نیازمند نگرشی جدید برای افزایش انگیزش در همه امور هستیم و نقش تاثیرگذار ما می تواند نگاه ژرف نگر مردم را اقناع نماید معتقدم حتی برای هر کار و فعالیت اقتصادی باید پیوسته و الگوی فرهنگی داشته باشیم.
این مسئول یادآور شد: این سازمان در بسیاری از امور خیر و حوادث غیرمترقبه به همت و یاری پرسنل سازمان و ارباب جمعی حوزه صنعت، معدن و تجارت همواره پیشگام بوده که از بیان و ذکر آنها خودداری میکنیم.
دکتر فرهاد دلق پوش با تاکید بر توجه به ارزشهای مردمی، ابراز امیدواری کرد؛ در راستای انجام امور، به چارچوب های تکلیفی اعتقادی به نحو شایسته جامعه عمل بپوشانیم.
انقلاب اسلامی، خود یک امر به معروف و نهی از منکر بزرگ است
در ادامه این جلسه؛”حجت الاسلام سجاد سرافراز” دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان اظهار داشت: سازمان صمت گیلان یک ارگان حیاتی برای انقلاب اسلامی است و مدیریت این سازمان عضو حقیقی و حقوقی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان است.
وی با تبریک ایام دهه فرخنده فجر، عنوان کرد: خلق این انقلاب به همت مردم و استمرار آن الگویی برای مردمان جهان برای ظلم ستیزی است و هر اتفاقی و جنبشی که در جهان ظاهر میشود متاثر از این حرکت بزرگ انقلاب است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان تصریح کرد: این انقلاب خود یک امر به معروف و نهی از منکر بزرگ است و تلاشی که صورت گرفته در راستای مبارزه با ویروس کرونا و حفظ جان مردم خود یک حرکت انقلابی و امر به معروف است.
حجت الاسلام سجاد سرافراز خداوند شروع بسیاری از امور را با امر به معروف برای پایداری دین اعلام کرده که یکی از آنها جاری کردن اقامه نماز در جامعه است که اثر بزرگش جلوگیری از فحشاست و دومین رکن مهم؛ امر به معروف و نهی از منکر است که به فرموده “امام راحل”؛ سایر واجبات الهی در مقابل آن قطره‌ای از دریا است.
وی بر همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و گفت: مردم نباید به امورات روزمره خود بی تفاوت باشند و این لازمه نظارت همگانی بر امور جامعه است لذا فرهنگ سازی عمومی، رسالت مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر منکر است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان تشریح کرد: رویکرد جدید ستاد این است که معنای وسیعی امر به معروف و نهی از منکر به مردم چشانیده شود و به شکل تخصصی به ارگان‌های مختلف ورود خواهیم کرد.
وی در بخشی از سخنان خود از راه‌اندازی گروه‌های جهادی مطالبه‌گری سخن گفت و اظهار داشت: تاکنون ۵۰ گروه جهادی راه اندازی شده است که از اقشار مختلف جامعه هستند و لازم است از ظرفیت این گروه های جهادی به نحو مطلوب استفاده گردد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان تاکید کرد: اولویت اول ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان پیگیری امر به معروف از مسئولین نسبت به مردم است است ودرخواست ما این است که در این راستا با گروه های تخصصی و مردمی جهادی برای کمک به حوزه خود بهره بگیرید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18222

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: