اهدای حواله خسارت بیمه دانش آموزی به خانواده دانش آموز غرق شده سنگری

وظیفه داریم در کنار دانش آموزان و خانواده های آنان باشیم

باز باران خبر/ با حضور رئیس اداره آموزش و پرورش بخش سنگر، حواله خسارت بیمه حوادث دانش آموزی بیمه معلم به خانواده دانش آموز غرق شده در سپیدرود اهداء شد.
اواسط اردیبهشت ماه امسال بود که خبری تلخ در رسانه ها باعث اندوه مردم شهرستان رشت شد … خبر از غرق شدن پدرو پسری در رودخانه سپیدرود واقع در پشت سد سنگر بود و پس از شش روز اجساد پدر در رودخانه لولمان و پسر در زیر پل آستانه پیدا شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش بخش سنگر در مراسمی که به مناسبت اهدای حواله خسارت بیمه حوادث دانش آموزی توسط بیمه معلم به مادر متوفی ابولفضل برازنده، برگزار شد، اظهار داشت : آن نوجوان دانش آموز ما بوده و یک انسان از بین رفته است و آموزش و پرورش وظیفه دارد که در چنین مواقعی در کنار دانش آموزان و اولیای آنان باشد.
وی با تاکید بر مسئولیت اجتماعی آموزش و پرورش در قبال دانش آموزان و خانواده های آنان، گفت: توسعه پوشش بیمه ای، می تواند بخشی از دغدغه های خانواده های دانش آموزان در هنگام بروز حوادث را برطرف کند.
نظری ادامه داد: اگر در محیط آموزشگاه نیز برای دانش آموز اتفاقی بیفتد باید ساز و کارهای اداری آن انجام شود اگر بیمه وجود دارد قطعا مدیر باید آن دانش آموز آسیب دیده را سریعا به مراکز بهداشتی و درمانی برساند که الحمدالله مدیران مدارس در این زمینه توجیه هستند.

وی با اشاره به وجود ۹۲ واحد آموزشی و بیش از ۸۳۷۰ دانش آموز و ۸۰۰ معلم در بخش سنگر، تصریح کرد : در وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی تمامی آموزشها در بخش سنگر غیر حضوری انجام شده است اما با تغییر وضعیت بخش سنگر به وضعیت زرد کرونایی، مطابق با دستورالعمل اداره کل آموزش و پرورش و ستاد مقابله با کرونا، آموزشها توامان به صورت حضوری و غیر حضوری و با لحاظ پروتکل های بهداشتی انجام می شود.
نظری با بیان اینکه آموزش و پرورش از سال گذشته تلاش کرده با تمام معضلات و تنگاهایی که وجود دارد، از همه ظرفیت ها در ایفای وظایف آموزشی خود استفاده کند، افزود: در راستای پیشگیری از بیماری کرونا، با تصویب ستاد کرونا، اعتباراتی به مدارس در جهت تامین امکانات بهداشتی اختصاص یافته است. البته پر واضح است که اولیا نیز باید در رعایت پروتکل های بهداشتی کوشا باشند تا سلامت دانش آموزان به بهترین نحو تامین شود.
رییس آموزش و پرورش سنگر درباره اهمیت بیمه تاکید کرد : تلاش می کنیم خطرات را در نظر بگیریم و آن را دفع کنیم . مشکلات جانی و مالی وجود دارد ، شما منزلی را بیمه می کنید یعنی این دوراندیشی را دارید که از اتفاقات و خطراتی که ممکن است به وقوع بپیوندد منزل خود را در امان نگه دارید پس وقتی در خصوص مال مان چنین دوراندیشی داریم چرا در جان افراد این بحث را نداشته باشیم ؟
نظری افزود : آموزش و پرورش باید تلاش کند تا از فرزندان این جامعه محافظت کند و به آنها آسیب نرسد و عقیده دارم ضرورت و اهمیت بیمه اینجا خود را نشان می دهد.
وی با تقدیر از خانم حاج نجفی بابت پیگیری دغدغه های بیمه ای فرهنگیان و دانش آموزان بخش سنگر، خاطر نشان کرد : با توجه به اهمیت بیمه در جبران خسارات و رفع دغدغه ها در هنگام بروز حوادث، توصیه بنده این است که همه ی مدیران در انجام بیمه حوادث دانش آموزان و آتش سوزی مدارس کوشا باشند.
در خاتمه این جلسه رییس آموزش و پرورش سنگر ضمن تسلیت مجدد به مادر داغدیده دانش آموز برازنده، حواله خسارت بیمه حوادث دانش آموزی را به خانواده دانش آموز تقدیم نمود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18036

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: