انهدام باند کلاهبرداری سایت دیوار

 

باز باران خبر- جانشین فرمانده انتظامی استان از دستگیری اعضای باند ۹ نفره که از طریق سایت دیوار مبالغ زیادی از مردم کلاهبرداری کرده‌اند، خبر داد.

سردار “حسین حسن‌پور” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس با اشاره به اینکه در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، گروهی از افراد با تشکیل یک باند از طریق سایت دیوار در حوزه کلاهبرداری مثلثی فعالیت می‌کنند، اظهار‌داشت: این افراد با وجوه واریز شده از قربانیان مرحله اول اقدام به خرید گوشی‌ تلفن همراه، لپ‌تاب و کنسول بازی از قربانیان مرحله دوم کرده و پس از تحویل آن‌ها از اسنپ، جنس دریافتی را به یک مالخر دیگر می‌فروختند.

وی در ادامه گفت: پلیس با انجام تحقیقات و اقدامات فنی مخفیگاه متهم ۴۱ ساله اصلی این پرونده‌ها را در شهرستان رشت شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه او و ۸ همدستش را دستگیر کرد.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر انجام کلاهبرداری بوده اما با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشود و مشخص شد تاکنون ۲۱ فقره شکایت و پرونده به ارزش مالی ۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال از آن‌ها در گیلان مفتوح بوده و پرونده‌های مشابه دیگری نیز در سایر استان‌ها نیز از این افراد ثبت شده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این راستا ۹ متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت معرفی شدند.

سردار حسن‌پور با تاکید بر اخذ اطمینان کامل شهروندان از طرف معامله و صحت اموال در خریدهای اینترنتی و تبلیغات فضای مجازی، به مجرمان سایبری هشدار داد: هر شخصی که به‌خواهد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از اعتماد شهروندان سوءاستفاده کند با برخورد قاطع پلیس مواجه خواهد شد.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.fata.gov.ir به بخش فوریت‌های سایبری اطلاع دهند.

 

 

 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=36110

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: