انتصاب مدیران شهرستانی بدون هماهنگی با فرمانداران، تخلف است

نماینده عالی دولت در گیلان با تصریح اینکه انتصاب مدیران شهرستانی بدون هماهنگی با فرمانداران تخلف است، گفت: باید به خدمات و دستآوردهایی که بهره‌مندی بیشتری برای آحاد جامعه دارد، توجهی فزون‌تر شود.

به گزارش باز باران خبر؛ ارسلان زارع در جمع فرمانداران سراسر استان با یادآوری شعار جهش تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب برای سال‌جاری نامگذاری شده و نیز برنامه های مشخص دولت دوازدهم برای تحقق این شعار افزود: بنا به دستور رئیس جمهوری؛ در این خصوص کارگروهی در سازمان برنامه و بودجه کشور تشکیل شده و لازم است با همت بلند تولیدکنندگان، کارآفرینان و صنعتگران برنامه ریزی داشته باشیم.

وی توسعه استان را در گرو حرکت شتاب گونه خواند و ادامه داد: برنامه ریزی ها در این ارتباط مدون شده و در این مسیر برداشتن گام های موثر، حمایت از سرمایه گذاری بخش خصوصی و تشکیل منظم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از مواردی است که باید به آنها توجه شود.

نماینده عالی دولت در گیلان توسعه را ارتقاء شاخص های کیفی زندگی و جامعه خواند و با تأکید بر لزوم انجام برنامه ریزی های کمی با در نظر داشتن کیفیت بخشی گفت: باید از منابع موجود، استفاده بهینه کرده و شاخص های کمی رشد را بهبود ببخشیم.

وی به فرمانداران تأکید کرد که از پروژه ها و طرح های شهرستانی، بازدیدهای منظم و مستمر داشته باشند و ضمن تشدید دامنه نظارت ها بر جذب تسهیلات تکلیفی رونق تولید ، پیشرفت فیزیکی طرح ها را به طور مداوم، بررسی و نسبت به آسیب شناسی چالش های پیش رو اقدام کنند تا طرح های نیمه تمام، تکمیل و در موعد مقرر و طبق تعهدات، به مردم تحویل شود.

استاندار گیلان به ۹۵ پروژه مصوب جهش تولید و اقتصاد مقاومتی استان طی سال جاری اشاره و با تأکید بر ضرورت توجه به برش شهرستانی برنامه توسعه گیلان ادامه داد: مفهوم شعار تعیین شده امسال این است که با هدف گذاری های کمی، برای نیل به توسعه و رشد اقدام کنیم.

وی با اشاره به راهبرد ائتلاف ملی برای زندگی که از سوی رئیس جمهوری مطرح شده و نیز رویکرد امیدآفرینی دولت، تقدیر رهبر معظم انقلاب از رئیس جمهوری و خدمات و اقدامات انجام شده ستاد ملی مدیریت کرونا را یادآور شد و گفت: گفتمان وحدت، انسجام، وفاق و همدلی باید در همه شهرستان ها مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: دولت برای جبران بخشی از خسارت های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، پرداخت تسهیلاتی را درنظرگرفته که لازم است آگاهی بخشی های کافی برای ثبت نام کارآفرینان و واحدهای اقتصادی زیان دیده، در سامانه کارا صورت گیرد تا تسهیلات بخش کرونا جذب شود.

وی توجه به محورهای ۳۰ گانه اقتصادی تعیین شده از سوی وزارت کشور و لزوم جدیت فرمانداران در این خصوص را از دیگر انتظارات خود عنوان کرد.

دکتر زارع تعامل سازنده و قانونمند با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را گفتمان کاری خویش ذکر کرد چراکه موجب هم افزایی و پیشبرد بهتر امور می شود و خطاب به فرمانداران گفت: باید به دستآوردها و خدماتی که بهره‌مندی بیشتری برای مردم دارد، توجهی فزون تر شود .

وی بر ضرورت اولویت قرار دادن افزایش مشارکت مردم و آرامش اجتماعی و نیز تأمین امنیت تأکید و خاطرنشان کرد: در چنین صورتی است که می توانیم رضایت مردم در خدمتگزاری به آنان را جلب کنیم.

وی افزود: لازم است فرمانداران نسبت به ارائه خدمات به مردم از سوی نهادهایی همچون شهرداری ها و دهیاری ها نیز نظارت کافی داشته باشند و همچنین بر مدیریت ساماندهی مشکلات در بخش هایی همچون آب، برق، کشاورزی و طرح‌های هادی روستایی اهتمام ورزند.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرمانداران در شهرستان ها مسئول پیشبرد سیاست های عمومی دولت هستند، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در زمینه انتصاب مدیران شهرستانی موظف به هماهنگی با فرمانداران هستند و اگر مدیر دستگاهی چنین اقدامی انجام نداد و تخلف کرد؛ از سوی فرمانداران، به استانداری گزارش شود.

وی ادامه داد: همچنین مدیران کل دستگاه های اجرایی موظفند برای حضور در شهرستان ها ، به فرمانداران اطلاع دهند و سفرهای شهرستانی با هماهنگی قبلی انجام پذیرد.

دکتر زارع مردم گیلان را با دانش، دارای سواد و اهل اندیشه خواند و گفت: این مردم، جزو برترین ها هستند و باید بالاترین خدمت به آنان ارائه شود.

وی در خاتمه سخنانش با یادآوری ۲۴ خردادماه و اعتمادی که مردم به گفتمان تدبیر و امید کرده و رویکرد اعتدالی را برای اداره کشور برگزیدند، افزود: لازم است همت خود را بیش از پیش برای ارائه خدمت خالصانه به همه مردم جزم کرده و بیشتر از قبل، برای توسعه و آبادانی گیلان سرافراز، بکوشیم.

در این جلسه معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی، هماهنگی امور اقتصادی و توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان راهبردهای توسعه ای استان در حوزه های کاری خود را بیان کردند.

همچنین فرمانداران ۱۶ شهرستان گیلان نیز به طرح دغدغه های شهرستانی پرداختند و راهنمایی های لازم از سوی استاندار گیلان ارائه شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10689

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: