امدادرسانی افراد گرفتار در برف گیلان به بیش از۶ هزار نفر رسید

 مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: امدادرسانی امدادگران این جمعیت به در راه ماندگان و مسافران ناشی از برف سنگین در این استان به ۶ هزار و ۳۹۱ نفر رسیده است.

به گزارش باز باران خبر، مهدی ولی پور عصر امروز چهارشنبه افزود: از ابتدای شروع بارش برف در استان گیلان تا عصر امروز “چهارشنبه” امدادرسانی به ۶ هزار و ۳۹۱ نفر از در راه ماندگان از سوی هلال احمر استان گیلان انجام گرفت و اقلام و بسته های اضطراری زیستی و غذایی بین آنان توزیع شد.

وی با بیان اینکه سه نفر از حادثه دیدگان ناشی از برف از سوی امدادگران به مراکز درمانی منتقل شده اند، افزود : ۷۱۰ نفر از نیروهای امدادی و ستادی جمعیت هلال احمر استان گیلان در قالب ۱۴۷ تیم، در عملیات مختلف نسبت به امدادرسانی اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: علاوه بر نیروهای امدادی و ستادی جمعیت هلال احمر، تیم های واکنش سریع ، سپاه و تعدادی از سازمان های مردم نهاد نیز همکاری کردند.

وی با اشاره به فعالیت امدادهوایی جمعیت هلال احمر گیلان از صبح امروز “چهارشنبه” برای امدادرسانی در مناطق کوهستانی و روستایی که راه دسترسی به آنان امکان پذیر نیست، اضافه کرد: یک بالگرد دیگر به امداد هوایی هلال احمر گیلان اضافه شد و در زمان حاضر، دو بالگرد فعال هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان بیان داشت: ۱۶ شعبه جمعیت هلال احمر و ۲۵ پایگاه و پست امداد و نجات این جمعیت برای امداد و نجات هموطنان گرفتار در برف و کولاک فعالیت دارند.

گفتنی است، بارش برف که از شامگاه یکشنبه در مناطق مختلف استان گیلان آغاز شده بود و تا عصر سه شنبه  ادامه یافت موجب قطعی آب و برق جمعیت زیادی در شهرستان های مختلف و مسدود شدن بخش زیادی از جاده های روستایی و نیز آزادراه رشت – قزوین و برخی دیگر از محورهای اصلی جاده ای و بروز مشکلات عدیده برای مردم  شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=7567

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: