اقدامات انجام شده طی یک سال در حوزه پسماند لاهیجان قابل توجه است

جواد نجار تمیزکار رئیس شورای اسلامی لاهیجان در جلسه شورای شهر طی سخنانی، دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به مردم ایران اسلامی و سبز پوشان پرافتخار و حماسه ساز سپاه پاسداران به ویژه سپاه لاهیجان تبریک گفت و یاد و خاطره سردار سلیمانی اسطوره سپاه پاسداران را گرامی داشت.
به گزارش باز باران خبر، رییس شورای اسلامی لاهبجان گفت : سپاه پاسداران یکی از نهادهای مهمی است که به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در سال ۵۸ تشکیل شد و سالروز تأسیس این نهاد انقلابی و مردمی فرصت مغتنمی است که از زحمات، ایثار و رشادتهای همه نیروهای مکتبی و جان برکف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که همواره برای دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی اهتمامی جدی ورزیده‌اند، قدردانی کنیم. 

رئیس شورای شهر لاهیجان بابیان اینکه بر اساس قانون، مدیریت آرامستان ها بر عهده شهرداری است، از پیگیری اعضای شورای شهر و شهردار لاهیجان و همکاری مجموعه فرمانداری و دستگاههای نظارتی  در خصوص  احداث آرامستان جدید قدردانی نمود و خواستار عملیات اجرایی پروژه مذکور شد. 
وی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی در جهت مدیریت پسماند در یکسال گذشته صورت گرفته، از پیگیری دکترکاظمی شهردار لاهیجان در خصوص اختصاص بودجه دولتی برای پروژه دفن بهداشتی زباله در تموشل قدردانی نمود. 

شهردار لاهیجان:

تالاب سوستان از پتانسیل های ارزشمند برای توسعه فضای گردشگری شهر لاهیجان است

دکترکاظمی شهردار لاهیجان نیز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بویژه شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سالروز تأسیس سپاه پاسداران را به کلیه سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت.

 دکترکاظمی شهردار لاهیجان با بیان  اینکه شهرداری با وجود  مشکلات مختلف روند روبه رشدی را دنبال کرده است، به تشریح برنامه های شهرداری لاهیجان برای سالجاری پرداخت.

 وی تالاب سوستان را از پتانسیل های بسیار ارزشمند به منظور توسعه فضای گردشگری شهر لاهیجان  در محدوده شهری دانست و افزود : به دنبال پیگیری های انجام شده توسط شهرداری ، نتایج خوبی در این زمینه حاصل شده است . 

وی پروژه تالاب حاجی آباد را  از پروژه های بزرگ  شهرداری عنوان نمود که در کوتاه مدت به پتانسیل های بالقوه لاهیجان اضافه خواهد شد و  با اجرای کامل آن، شهر از تک قطبی بودن خارج می شود.  

وی گفت : فاز اول  پروژه ممیزی املاک شهر لاهیجان  انجام شده است و این پروژه بزرگ و پیچیده، گام بزرگی در راستای شفاف سازی و ایجاد زیرساخت های مناسب برای برنامه ریزی در مدیریت شهری است و ضمن درخواست از شهروندان برای همکاری در این طرح گفت: با ایجاد سوابق املاک به صورت جامع ، محاسبات عوارض مختلف به صورت دقیق انجام می شود و امکان تخلف و خطا به حداقل می رسد و به عمران و نوسازی شهر کمک شایانی خواهد کرد.

مسعود کاظمی با اشاره به فعالیت شهرداری لاهیجان برای بهبود وضعیت محل دفن زباله و احداث تصفیه خانه شیرابه، اظهار کرد: دفن بهداشتی زباله شهری و تصفیه شیرابه ناشی از آن همواره دغدغه همه ما بوده و در آینده نزدیک اولین تصفیه خانه شیرابه لاهیجان با هماهنگی محیط زیست در تموشل افتتاح می شود. 

وی این پروژه را از پروژه های کم نظیرملی دانست وافزود : با پیگیری های انجام شده  اعتبارات خوبی از سوی استانداری برای آن اختصاص یافته است . 

 وی گفت: عملیات ضد عفونی کردن سطح شهر و معابر پر تردد تا ریشه کن شدن کرونا ادامه دارد  و اکیپ های ضدعفونی بدون هیچ توقفی عملیات ضدعفونی را انجام می دهند.  

وی در پایان گفت: عملیات اجرایی احداث آرمستان جدید به زودی اجرایی  می شود.

گزارش: اکبر حیدرپور

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=9005

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: