افزایش ۳۰ درصدی بودجه دولت از محل مالیات غیرممکن است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس علی‌رغم انتقادات به ابعاد بودجه پیشنهادی دولت در سال آینده، کمک به محرومان را از نقاط مثبت آن دانست.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از فارس، سید کاظم دلخوش با اشاره به لایحه پیشنهادی دولت در خصوص بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: کمرنگ شدن نفت در بودجه سال آینده کشور متفاوت‌ترین شاخص بودجه پیشنهادی دولت نسبت به سال قبل است.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی بودجه دولت از محل مالیات افزود: دولت در لایحه پیشنهادی خود به مجلس پیشنهاد کرده که افزایش درآمد ۳۰ درصدی از محل مالیات در بودجه خواهد شد که به نظر می‌رسد تحقق این ردیف غیرممکن باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد بودجه ۸۰ هزارمیلیاردی دولت از محل اوراق اسناد خزانه اسلامی گفت: علاوه بر اوراق اسناد خزانه اسلامی دولت بنا دارد اسناد مالی را منتشر کند که از ۱۰ هزار میلیارد سال گذشته تنها ۳۰۰ هزار میلیارد آن محقق شده است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی کمک به محرومان در تبصره ۱۴ را از نقاط مثبت بودجه پیشنهادی دولت در سال ۹۹ دانست و تصریح کرد: دولت تلاش کرده تا حقوق بازنشستگان و مستضعفان جامعه را در لایحه پیشنهادی خود برای سال ۹۹ با نگاه مثبت ببیند که به نظر می‌رسد با این بودجه پیشنهادی فراز و نشیب‌هایی قابل محسوسی وجود داشته باشد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با بیان اینکه دولت در لایحه پیشنهادی سال آینده کشور در حوزه عمران ۷۰ هزار میلیارد پیش‌بینی کرده، افزود: یقیناً در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس پیشنهاد دولت تغییر خواهد کرد چون در صورت تصویب، این پیشنهاد محقق نمی‌شود.

دلخوش با بیان اینکه سال گذشته ۴۴۸ هزار میلیارد تومان کل بودجه کشور بوده، گفت: بودجه امسال ۴۸۴ هزار میلیارد تومان است که به نظر می‌رسد این بودجه پیشنهادی دولت با شکل و شمایلی که فعلاً در آن مشاهده می‌شود و از نفت نیز خبری نیست محقق نشود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6530

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: