افزایش ۲۰درصدی اعتیاد و قاچاق در بانوان

بازباران خبر/سرهنگ علی احمدپور در نشست خبری امروز سه شنبه ۷ تیرماه با اشاره به اینکه میانگین سنی مصرف کنندگان مواد مخدر در گیلان بین ۲۴ تا ۴۰ سال است، اظهار کرد: با توجه به سودآوری تهیه و توزیع مواد مخدر، همه گروه‌های سنی در معرض خطر و آسیب هستند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گیلان با بیان اینکه اعتیاد یک آسیب اجتماعی بوده و تمام کشورها را درگیر کرده است، تصریح کرد: بسیاری از جوانان و نوجوانان درگیر اعتیاد پنهان بوده و در دورهمی ها و پارک‌ها اقدام به مصرف مواد می‌کنند.

وی آگاهی بخشی براساس الویت پلیس مبارزه باموادمخدر است افزود: طرح امنیت اجتماعی،طرح پاکسازی نقاط آلوده یکی از الویت های اساسی است.در سه ماه گذشته حدود یک تن ۳۷۰کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده است وهمچنین ۱۱باند مهم شناسایی و منهدم شده است.

سرهنگ احمدپور با اشاره به ۳۸۵۰نفر از نیروهای انتظامی که در این راه شهیدشده اند و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ؛ گفت پلیس مجاهد فی السبیل الله است.

احمد پور با اشاره به تبلیغ قرص‌های لاغری گفت: قرص‌های لاغری گلوریا از جمله قرص‌های اعتیاد آور است که خانم ها استفاده می کنند. همچنین سیگارهای الکتریکی که برای ترک تبلیغ می‌شود اثرات مخرب زیادی دارد.افزایش اعتیاد و قاچاق ۲۰درصد نسبت به سال گذشته در بانوان افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد مخدر و رجوع به عطاری ها جهت جایگزین مواد مشابه، تمام عطاری‌ها به صورت هفتگی رصد می‌شوند و اگر چیزی خارج از شبکه قانونی به صورت دارو توزیع شود با آن برخورد می‌کنیم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان گیلان با اشاره به طرح جمع آوری معتادین متجاهر، بیان کرد: با مشارکت بهزیستی و قوه قضاییه ۳۰۰ نفر این افراد جمع آوری شده اند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25456

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: