افزایش مطالعه در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه افزایش مطالعه در هر جامعه سبب کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، خاطرنشان کرد: قطعا غفلت نسبت به این موضوع سبب بروز آسیب‌های فراوان و جبران ناپذیر در جامعه خواهد شد.

به گزارش باز باران خبر؛ پریسا کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر، با اشاره به سبقه فرهنگی و علاقمندی مردم شهرستان رودسر به کتاب و کتابخوانی، اظهار کرد: یکی از جلوه های این فرهنگ در شهرستان رودسر بهره برداری از کتابخانه عمومی خیرساز شمس موسوی واجارگاه است.

وی به حضور کانون‌های فرهنگی مختلف و فعال در کتابخانه های عمومی شهرستان رودسر نیز اشاره کرد و افزود: یکی از موارد مهم در فعالیت‌های این کانون‌ها توجه آنها به همه رده‌های سنی به ویژه کودکان و نوجوانان و آشنایی آنها با فرهنگ و آداب و رسوم کهن ایران عزیز و فرهنگ بومی محلی گیلان پرافتخار است که در کتابخانه ها نهادینه می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، در ادامه به نیاز کتابخانه های عمومی رودسر به کتاب های روزآمد اشاره و اضافه کرد: با توجه به علاقه بسیار خوب مردم گیلان خصوصا شهرستان رودسر به کتاب و کتابخوانی منابع روزآمد و مفید از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و در استان تهیه و به کتابخانه های سراسر استان ارسال می شود.

کرمی با تاکید بر اینکه تهیه کتاب باید با توجه به نیاز و ذائقه مخاطب باشد، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی برخی فعالیت‌های اجتماعی امروز شهروندان از اوقات فراغت بیشتری برخوردار بوده لذا کتاب و کتابخوانی می تواند به عنوان یکی از مهمترین برنامه های ایشان در این زمان ها باشد.

وی با اشاره به فعالیت های ترویجی کتابخانه های عمومی استان گیلان در روزهای شیوع بیماری کرونا، از حضور پررنگ کتابخانه ها در فضای مجازی برای معرفی کتاب و نیز برگزاری محافل ادبی مجازی خبر داد و گفت: براساس این شیوه جدید تاکنون برنامه های بسیاری در بستر فضای مجازی و برای استفاده دوستداران کتاب برگزار شده و در آینده نیز برگزار خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، ایجاد امکان استفاده اعضای کتابخانه های عمومی از کتاب های پرشمار در نرم افزار «طاقچه»، راه اندازی شبکه بزرگ کتابخوانان مجازی در شبکه اجتماعی داخلی «بله»، برگزاری پویش های مختلف مجازی با موضوع کتاب و کتابخوانی و برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بستر فضای مجازی را از دیگر اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در فضای مجازی برشمرد.

کرمی با بیان اینکه افزایش مطالعه در هر جامعه سبب کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، خاطرنشان کرد: قطعا غفلت نسبت به این موضوع سبب بروز آسیب‌های فراوان و جبران ناپذیر در جامعه خواهد شد.

وی همچنین به وجود پروژه‌های نیمه کاره این نهاد به واسط عدم تخصیص اعتبارات مناسب نیز اشاره و عنوان کرد: امیدوار هستیم با توجه بیشتر مسئولان استانی و شهرستانی و نیز نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این پروژه های عام المنفعه فرهنگی تکمیل و در اختیار اهالی فرهنگ و ادب استان قرار گیرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11789

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: