افتتاح اورژانس جدید بیمارستان رازی رشت با حضور وزیر بهداشت

اورژانس جدید مرکز آموزشی – درمانی رازی رشت با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایرنا؛ رئیس بیمارستان رازی رشت در حاشیه مراسم افتتاح مرکز اورژانس مرکز آموزشی درمانی رازی رشت گفت: این اورژانس در مساحتی  با زیربنا ۷۲۴ مترمربع و با اعتبار چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان  به بهره برداری رسید.

سیامک ریماز افزود: اورژانس جدید مرکز آموزشی درمانی رازی رشت با ۲۸ تخت شامل ۲۰ تخت بستری، هفت تخت مراقبت ویژه و یک تخت ایزوله به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: در طبقه دوم اورژانس جدید بیمارستان رازی رشت مرکز جامع پیشگیری و تشخیص زودرس بیماری های غیرواگیر به عنوان مرکز غربالگری سرطان برای چهار سرطان شایع در استان گیلان و کشور شامل دستگاه گوارش فوقانی و تحتانی، واحد اندوسکوپی و کلروسکوپی ماموگرافی برای تشخیص سرطان سینه و مرکز تشخیص زودرس دهانه رحم به بهره برداری می رسد.

بیمارستان رازی بزرگترین بیمارستان استان گیلان به لحاظ وسعت است که متنوع ترین خدمات عمومی، مسمومیت، داخلی، جراحی ( عمومی و توراکس)، تخصصی و فوق تخصصی را توسط بیشترین عضو هیات علمی به بیماران ارائه می دهد. این بیمارستان تنها مرکز ارائه دهنده خدمات دولتی رادیوتراپی و شیمی درمانی، سنگ شکن و خدمات فوق تخصصی گوارش ، ریه ، خون ، غدد وروماتو در گیلان است و دارای متخصصان زبده برای انجام اعمال جراحی پیوند در استان است که در زمان حاضر در این بیمارستان انجام می شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جریان سفر به استان گیلان از بیمارستان های ولیعصر رودبار، ۳۱ خرداد منجیل و سلامت رستم آباد نیز بازدید کرده بود.

جلسه بررسی وضعیت بهداشت و درمان استان گیلان نیز چهارشنبه شب با حضور سعید نمکی در استانداری گیلان برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=4694

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: