آقای رئیس جمهور جلوی ریختن زباله در جنگل سراوان را بگیرید!

باز باران خبر/ کریم خورسندی: بی هیچ مقدمه ای عرض شود که روستای بزرگ، پهناور و زیبای سراوان رشت در شرایط وخیم زیست محیطی و وضعیت خطرناکی قرار گرفته و سایه شوم مرگ، مخفیانه بر سر این روستا سایه افکنده و این روزها متاسفانه بسیاری از مردم سراوان به دلیل بیماری سرطان و دیگر بیماری های سخت و کشند ایجاد شده بر اثر وجود انواع زباله های شهری، بیمارستانی و عفونی شاهد مرگ عزیزان خود هستند.

آقای رئیس جمهور بیش از ۴۰ سال است که زباله های سراسر گیلان در اقدامی نابخردانه در دل یکی از زیبا ترین و نادر ترین گونه های جنگلی کشور یعنی جنگل هیرکانی سراوان ریخته می‌شود که هم اکنون انباشت زباله در محیطی حدودا ۲۰ هکتاری به ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر رسیده است!

جناب آقای رئیسی خلاصه عرض شود که در طول گذشت بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب، مسئولان زیادی در دولت های گذشته از وزیر و معاون وزیر گرفته تا استاندار ، فرماندار و شهردار و… به ما وعده های دورغ تحویل داده اند که زباله را از جنگل سراوان جمع خواهیم کرد، اما دریغ از اقدام مفید و عزمی راسخ که نشان دهد حرف و عملشان درست بوده است!

آقای رئیس جمهور حال دیگر تنها نقطه امید ما شما هستید؛ مردمی که فقط از مرد قانونمندی همچون حضرتعالی انتظار دارند این معضل را برای همیشه حل و فصل کنید و سفر شما به گیلان را آخرین بخت خود برای خروج از وضع اسفبار تحمیل زباله به جنگل سراوان می دانند و بسیار امیدوار هستند تا با دست مبارک شما بساط زباله برای همیشه از جنگل سر سبز سراوان برچیده شود. جناب رییسی باور بفرمایید به جز مردم سراوان و هشت روستای مجاور آن گیاهان، درختان و حیوانات زیادی هم در این ورطه زیست محیطی گرفتار شده اند و اگر جلوی این معضل عظما به زودی گرفته نشود، عواقب آن کل کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=24331

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: