اطلاعیه فرمانداری رشت در زمینه تجلیل از گروه های جهادی و تشکل های فعال در مقابله با کرونا

باز باران خبر؛ در پی برخی گلایه ها در خصوص عدم جامعیت نشست تجلیل از گروه های جهادی و تشکل های مردم نهاد فعال در عرصه مقابله با کرونا، روابط عمومی فرمانداری رشت، اطلاعیه ای را در راستای تنویر افکار عمومی و عزیزان فعال در عرصه مقابله با کرونا صادر کرد.
متن این بیانیه بدین شرح است؛
بسم الله الرحمن الرحیم
با توجه به برگزاری همایش تجلیل از بخشی از گروه های جهادی و تشکل های مردم نهاد فعال در عرصه مقابله با کرونا در شهرستان رشت، شاهد گلایه ی برخی از دوستان و فعالان این عرصه بودیم، لازم دیدیم توضیحاتی را در جهت تنویر افکار عمومی و عزیزان فعال در گروه های جهادی و تشکل های مردم نهاد ارائه نماییم.
همانگونه که بارها تاکید شده است تشکل های مردم نهاد و گروه های جهادی بزرگترین سرمایه شهرستان در همه عرصه ها به ویژه در زمان بحران محسوب می شوند که فعالیت ایثارگرانه این عزیزان در عرصه مقابله با بحران کرونا، بیش از پیش بر این امر صحه گذاشته است.
ازسویی با توجه به عدم وجود بانک اطلاعاتی جامعی از گروه های جهادی و تشکل های مردم نهاد فعال در عرصه مقابله با کرونا وهمچنین محدود بودن فضای سالن جلسه ولزوم رعایت فاصله اجتماعی، این نشست صمیمانه بصورت نمادین وباحضور تعدادی از تشکل ها و گروههای جهادی برگزار وامکان حضورهمه گروهها میسرنشد. لیکن همانگونه که توسط فرماندارمحترم درجلسه بیان شد فعالیت کلیه گروه هایی که تحت هر عنوان، چه گروه های جهادی و چه تشکل های مردم نهاد، هیئات مذهبی، هیئات امنای مساجد، پایگاههای مقاومت بسیج، اصناف و آحاد مردم که در این زمینه فعالیتی داشته اند، همگی شایسته ستایش وتقدیر است، رویداد مهمی که تداعی گر همبستگی همه آحاد ملت در دوران دفاع مقدس بود و باردیگر ثابت کرد موفقیت های بزرگ ملی مستلزم همبستگی و وحدت همه افراد، گروه ها و سلایق فارغ از عناوین و دسته بندی های رایج است.
ازسوی دیگر آغاز هر راه نرفته ای ممکن است باکاستی هایی نیزهمراه باشد که انتظار می رود عزیزانی که ایثارگرانه وبی توقع وباقصدخدمت دراین عرصه پای گذارده اند ضمن حمایت ازاصل این کار پسندیده که برای اولین بار در تجلیل از خلق یک حماسه صورت میگیرد، دررفع کاستی هانیز همراهی وهمکاری نمایند تااین کارحداقل کم سابقه به فرهنگ جامعه مبدل گردد.
بی شک فرمانداری رشت در ادامه این مسیر در کنار تهیه بانک جامعی از این سرمایه ارزشمند و ظرفیت عظیم مردمی و تجلیل مجدد از فرد فرد عزیزان فعال دراین عرصه، دست همه آنان را به گرمی می فشارد واعلام می دارد که برنامه تجلیل از سایر گروههای فعال دراین عرصه را نیز به تناوب دردستور کارخواهد داشت.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10468

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: