اشتغال به کار زندانیان و خانواده هایشان اولویت زندان تحولی

بازباران خبر: در ادامه جلسات هم اندیشی کار آفرینان و خیرین در راستای برنامه های زندان تحولی ، دکتر جمشیدی عضو حقیقی ستاد راهبری اجرای سند تحول قضایی در معیت مقامات قضایی و مسئولین استانی، خیرین و مدیرکل زندان های گیلان از پروژه ها و کارگاه های حرفه آموزی و اشتغال زندانیان گیلان بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های گیلان در این بازدید دکتر جمشیدی ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت برنامه های زندان تحولی گفت: باید سمت و سوی اشتغال را پررنگ تر نماییم و با ورود به خانواده های نیازمند زندانیان این بستر را برای شروع بکار آنان بیشتر از گذشته سرعت بخشیم. وی ضمن بازدید از سوله اشتغال ۲۰۰۰ متری زندان لاکان، برنامه هایی را در راستای اشتغال به کار بیش از ۳۰۰ زندانی در فاز اول و حضور یکی از کارآفرینان کشوری برای به ثمر نشاندن این مهم اشاره داشت.

وی با حضور در پرورش گل و گیاه ۴ هکتاری از دیگر ظرفیت ها برای افزایش این فضا به ۱۱ هکتار خبر داد و افزود: با استفاده از فضای موجود و با تعامل مقامات قضایی برای اشتغال به کار بیشتر زندانیان می توان قدم های هدفمند تری برای اشتغال زندانیان برداشت. در این دیدار که دکتر فرهادی رئیس منطقه آزاد انزلی، حضور داشت در خصوص اشتغال بکار بیشتر زندانیان واجد شرایط گفت: می توان در راستای برنامه های اصلاحی و تربیتی و اشتغال زندانیان با اشتغال این گروه هدف در منطقه آزاد انزلی اقدامات خوبی انجام داد و با اشتغال حداکثری زندانیان این امر را محقق نماییم.

در ادامه حاج علی روحی یکی از خیرین استان در راستای کمک به زندانیان برای اشتغال بکار مواردی از جمله کمک به تهیه ۱۰۰ عدد پابند الکترونیکی برای جرایمی که می توانند از مزایای اشتغال استفاده نمایند و سپردن وثیقه ۲ میلیاردی برای زندانیان با جرایم سبک و همچنین مقدمات آزادی۲۷ زندانی خبر داد.

محمدی اصل مدیرکل زندان های گیلان در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از تعامل خیرین و مقامات قضایی در راستای پیشرفت هر چه بیشتر زندان تحولی و اشتغال به کار زندانیان و خانواده های آنان گفت: با انعقاد قراردادهای متعدد و دیدار با بیش از ۱۰۰ کارآفرین توانستیم بیش از ۷۰۰ نفر از زندانیان را با حقوق ۲ الی ۳ میلیون و حتی در برخی موارد بیشتر مشغول بکار نماییم که این نشان از حمایت همه مسئولین و خیرین استانی و کشوری دارد.

شایان ذکر است دکتر جمشیدی به همراه هیات بازدید کننده، با حضور در کارگاه اشتغال نسوان رشت از فرش ابریشمی ۱۶ متری دارای ۸۰ نقشه و ۴۰۰۰ رج که حاصل تلاش نسوان رشت به اتمام رسید رو نمایی کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=26919

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: