استیضاح حق مسلم اعضای شورا است اما اثرات منفی دارد

شهردار کلانشهر رشت طی گفتگویی، با اشاره به جلسه استیضاح پیش رو، استیضاح را حق مسلم اعضای شورا دانست اما معتقد است این موضوع اثرات منفی به همراه دارد.

به گزارش باز باران خبر؛ شهردار کلانشهر رشت طی گفتگویی، با اشاره به جلسه استیضاح پیش رو، استیضاح را حق مسلم اعضای شورا دانست اما معتقد است این موضوع اثرات منفی به همراه دارد.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای رشت سابقه اجرایی طولانی دارد اظهار کرد: این شهر تاکنون از تجربه ده ها شهردار بهره برده است.

ناصر حاج محمدی گفت: شهرداری بر اساس برنامه های اجرایی، نقطه نظرات شورای شهر را در برنامه و بودجه هر سال اعمال می کند و مکلف است طبق برنامه نسبت به اجرای آن ها اقدام کند.

وی با اشاره به جلسه استیضاح پیش رو توسط اعضای شورای شهر، ضمن محترم بر شمردن نقطه نظرات تمام اعضای شورا اظهار کرد: طرح سوال از شهرداران از اختیارات اعضای شورای هر شهر است.

این مسئول، طرح سوال را نوعی شفاف سازی در عملکرد شهردار و مجموعه شهرداری اعلام کرد و گفت: این مسئله به هیچ عنوان به معنای عناد و دشمنی اعضای شورا با شهردار نیست اما گاهی بر اساس میزان اطلاعات مختلفی که دریافت می کنند، شهردار مکلف است به منظور شفاف سازی، طبق قانون و در مهلت تعیین شده، به سوالات مطرح شده از سوی شورا پاسخ دهد که درصورت قانع نشدن، استیضاح شهردار رقم می خورد که این امر نیز طبق قوانین قانونگذار انجام می شود.

وی افزود: هرچند طرح سوال از شهردار و استیضاح وی، حق مسلم اعضای شورای شهر است اما موجب فشارهای روانی هم در مجموعه مدیریت شهری و هم در میان شهروندان می شود.

شهردار رشت ادامه داد: به طبع، هر پرسشی که از شهردار می شود، بر مجموعه تحت امر آن اثر می گذارد به طوری که در انتظار نتیجه ی ماندن یا رفتن وی می نشینند.

حاج محمدی با بیان اینکه خسارت چنین برخوردهایی در گام نخست متوجه شهرداری می شود تصریح کرد: در برخی موارد حتی موجب می شود که ‌کارکنان شهرداری انگیزه واقعی کار را نیز از دست بدهند و این مساله حتی می تواند بر میزان درآمد شهرداری نیز تاثیر بگذارد.

وی گفت: این امر همچنین می تواند بر مردم نیز تاثیرات منفی بگذارد زیرا دست کم عمران کاران، سازه سازان و سرمایه گذاران خرد و کلان را سرگردان می کند.

شهردار رشت با اشاره به پروژه های تمام و نیمه تمام صورت گرفته در سطح شهر، بیان داشت: اگر اقدامات شهرداری بنا به دلایل مختلفی متوقف نشود و اجازه داده شود با سرعت بیشتری کار کنیم، به طور حتم هم شهروندان و کارمندان شهرداری رضایتمند تر خواهند بود و هم شهرداری می تواند در قبال وعده های داده شده به مردم پاسخگو باشد.

این مسئول ضمن ابراز رضایتمندی از اقدامات صورت ‌گرفته توسط شهرداری رشت، همکاری شورای شهر را در این اقدامات، بی نهایت مطلوب توصیف کرد.

وی با اشاره به جلسه استیضاح‌ پیش رو گفت: بی شک با تصمیم صحیح اعضای شورا، پشتیبانی شورا از شهر و شهروندان یکبار دیگر بر عموم ثابت خواهد شد.

شهردار رشت سپس از شورای شهر بابت تمام حمایت ها قدردانی کرد و گفت: انتظار می رود موجبات ثبات مدیریتی در شهر نخستین ها فراهم شود.

حاج محمدی گفت: طرح ها و برنامه های شهرداری باید با صدور مجوزهای لازم از سوی شورا عملیاتی شود و درغیر اینصورت نه تنها مجاز نبوده بلکه مورد ایراد نیز قرار می گیرد. بنابراین تمام تلاش شهرداری، انجام امورات مصوب شورا است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=11500

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: