استفاده از ظرفیت پژوهشکده محیط زیست در حل معضل پسماند و رودخانه های رشت

نماینده مردم رشت گفت: باید قبول کنیم ادارت و سازمان‌های ما اشباع شده‌اند لذا باید برای اشتغالزایی در جهت آموزش‌های مهارتی دانشجویان گام برداریم.

به گزارش باز باران خبر، محمدرضا احمدی در حاشیه دیدار با فریبرز جمال‌زاد رئیس سازمان جهاددانشگاهی گیلان در خصوص چالش‌های اقتصادی و تاثیر آن بر جهش تولید اظهار کرد: ابتدای امر باید تعریف روشنی از جهش تولید داشته باشیم، سپس برای رسیدن به جهش تولید برنامه ریزی کنیم تا به نتیجه تعیین شده دست یابیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر مسئولین و دولتمردان به این نتیجه برسند که جهش تولید چه تاثیری می‌تواند بر اقتصاد کشور داشته باشد قطعا استقبال می‌کنند و چارچوب فعالیت‌های اقتصادی خود را در سال‌جاری بر همین مبنا برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی با بیان اینکه جهش تولید به معنای مبارزه با قاچاق کالا، تقویت اقتصاد و دور زدن تحریم‌هاست، ادامه داد: اشتغال، بیکاری و تاخیر در ازدواج جوانان، قاچاق کالا از جمله‌ دغدغه‌هایی است که با چالش‌های اقتصادی در ارتباط است.

احمدی با بیان اینکه جهش تولید می‌تواند ایران را از وضع موجود نجات دهد و زمینه توسعه و آبادانی کشور را فراهم کند، خاطرنشان کرد: همه ما باید رسیدن به جهش تولید را باور داشته باشیم تا بتوانیم بر اساس ان اقدامات لازم و اجرایی را در پیش گیریم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر در مسیر جهش تولید حرکت کنیم و تولید ما به حد مطلوبی از رشد برسد، قطعا مشکلات حال حاضر را نداریم.

وی در پاسخ به این سوال «با توجه به اینکه برخی واردکنندگان کالا را با نرخ ارز دولتی وارد می‌کنند اما با نرخ ارز آزاد به دست مصرف‌کننده می‌رسد، آیا مشکل از قوانین است یا نظارت؟» گفت: ما در بعد قوانین مشکل نداریم بلکه در نظارت مشکل داریم؛ به نظرم هم دستگاه‌های دولتی، اطلاعاتی و هم خود مجلس باید به جد به این قضیه ورود کنند و در مقابل این زیاده خواهی‌های افراد بایستند.

احمدی تاکید کرد: قطعا مجلس یازدهم در راستای خدمت به مردم در مقابل زیاده خواهی‌های این افراد با قاطعیت می‌ایستد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های پژوهشی و آموزشی جهاددانشگاهی، بیان کرد: جهاددانشگاهی برگرفته از دو نهاد مقدس «جهاد» و «دانشگاه» است و در این مجموعه با تکیه بر توان علمی جوانان، کار به صورت جهادی انجام می‌گیرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید با استفاده از فرصت‌های آموزشی این مجموعه به دانشجویان در کنار تحصیل، مهارت‌های کوتاه مدت که منجربه تولید اشتغال می‌شود را آموخت تا بعد از فراغت از تحصیل در پی شغل نباشند و بتوانند با مهارت‌های کاربردی که علاوه‌بر تحصیلی که آموخته‌اند اشتغالزایی کنند.

احمدی خاطرنشان کرد: باید قبول کنیم ادارات و سازمان‌های ما اشباع شده‌اند باید برای اشتغالزایی در جهت آموزش‌های مهارتی دانشجویان گام برداریم.

وی پژوهشکده محیط زیست را فرصت دیگری در استان دانست و افزود: می‌توانیم از ظرفیت این مرکز علمی و تحقیقاتی در راستای حل معضل پسماند و حتی ساماندهی زرجوب و گوهررود استفاده کنیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10847

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: