استاد ناصر وحدتی مستند سیاهکل را می سازد

باز باران خبر؛ ناصر وحدتی استاد پیشکسوت موسیقی که طی سال‌های اخیر علاوه بر پژوهش و تألیف آثار موسیقایی مرتبط با موسیقی نواحی گیلان همراه با گروه «گیل و آمارد» کنسرت‌های متعددی را در داخل و خارج کشور برگزار کرده، ضمن اشاره به تازه‌ترین فعالیت‌های خود بیان کرد:طی سال‌های اخیر علاوه بر فعالیت‌هایی که در حوزه اجراهای زنده داشتم، مشغول تدوین و تألیف کتاب «از دیلمان تا گیلان» هستم که در ماه‌های آینده در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.
این کتاب یک اثر جامع در حوزه مردم شناسی و موسیقی منطقه گیلان است که برای آن زحمت بسیار زیادی کشیده‌ام و فکر می‌کنم دربرگیرنده نکاتی است که می‌تواند کمک بسیار زیادی در حوزه‌های پژوهشی و دانشگاهی مرتبط با جغرافیای استان گیلان باشد. مناطقی که همواره برای من بسیار جذاب و بکر هستند و می‌توانند دریچه‌های شگفت‌انگیزی را برای افرادی علاقه‌مند به شناخت این منطقه جغرافیایی هستند، باز کند.
یکی دیگر از کارهایی که در این مدت روی آن متمرکز بودم، ساخت یک مستند درباره منطقه سیاهکل است که بخش‌های زیادی از آن قبل از ماجرای کرونا تولید شده بود.اما شیوع ویروس کرونا موجب شد که ساخت و تولید این مستند متوقف شود. متأسفانه حجم گسترده‌ای که به لحاظ تبلیغات هم در این رابطه صورت گرفت من را به قدری ناامید و افسرده کرده بود که واقعاً فکر می‌کردم قرار است از دنیا بروم. جالب‌تر اینکه در این شرایط وصیت کرده بودم که بعد از مرگم ساخت این مستند مهم‌ترین اولویتی باشد که می‌تواند موردتوجه قرار گیرد.
در این مستند کوشیده شده تا منطقه سیاهکل در چهار مرحله بررسی منطقه جغرافیایی دیلمان، بررسی زیرساخت‌های علمی سیاهکل، ظهور آموزش و پرورش در سیاهکل و سپس شکل‌گیری موسیقی در این منطقه موردبررسی قرار گیرد.
طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است فیلم پس از طی مراحل فنی ابتدا در یکی از دانشگاه‌های گیلان و سپس به نمایش عمومی درآید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=10519

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: