از پروژه در حال احداث زورخانه رشت بازدید شد

باز باران خبر/ مهندس هادی درفشی، معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانهای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور به همراه حاج آقا رضایی مدیرکل روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان از روند اجرای پروژه احداث زورخانه امام علی (ع) رشت بازدید نمود.

در ابتدای بازدید مهندس اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن گزارش اجرای پروژه را تشریح نمود.

وی افزود: عملیات اجرایی سالن بین المللی ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای امام علی (ع) رشت سال گذشته در زمینی به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع و با زیربنای ۸۳۰ مترمربع با استفاده از الگوی معماری سنتی گیلان و ورزش باستانی با برآورد اولیه ۱۶۰ میلیارد ریال آغاز شد.

اکبرزاده گفت: این مجموعه دارای سالن اصلی با ظرفیت ۳۲۰ نفر، فضای اداری و مدیریت ورزش‌های باستانی و زورخانهای، سیستم سرمایش و گرمایش استاندارد و مدرن است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با بیان پیشرفت فیزیکی ۳۶ درصدی پروژه گفت : اسکلت فلزی پروژه با پیشرفت ۹۰ درصدی مونتاژ شده و فقط سازه گنبد مانده که باید در محل مونتاژ گردد.

وی افزود : کلیه قطعات چوبی، متال دک، تاسیسات برقی و مکانیکی تهیه شده و طبق برنامه کار پروژه با تمام خواهد رسید و تمامی استانداردهای زورخانه بین المللی در این پروژه لحاظ گردیده است.

در ادامه معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانها با اشاره به پیشینه درخشان گیلان در ورزش‌های باستانی و زورخانه‌ای و پیشرو بودن استان در این بخش اظهار داشت: ورزش زورخانه ای و پهلوانی بسیار مقدس است و هنگام ورود به زورخانه همان احساسی را دارم که وارد مسجد می شوم و از زمان ورود تا خروج در زورخانه، خود را در حال عبادت می بینم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ورزش های زورخانه ای و پهلوانی ریشه در تاریخ و فرهنگ ما دارد و احیای این ورزش ایرانی اسلامی ضروری است، مهندس درفشی افزود ورزش زورخانه ای آداب و سنتی خاص دارد که از پهلوانان افسانه‌ای و باستانی ایران الهام گرفته است. وی گفت: پروژه مذکور تاکنون از لحاظ فنی و اجرا ، به‌خوبی پیش رفته و در زمره پروژه‌های مناسب این حوزه در کشور به شمار می آید.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16744

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: