از انتقادهای منصفانه استقبال می کنیم

 اعضای شورای شهر لنگرود طی نشستی با اصحاب رسانه شهرستان  در جهت شفاف سازی پاره ای از موضوعات به گفتگو پرداختند. 

به گزارش باز باران خبر؛ غلامرضا منصفی، رئیس شورای شهر لنگرود در جمع اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات شورای شهر برگزار شد با بیان اینکه رسانه چشم بینا و گوش شنوای هر جامعه به شمار می‌رود از انتقادهای سازنده و با انصاف رسانه ها استقبال نمود و گفت :مجموعه شهرداری و شورای شهر لنگرود از انتقاد ناراحت نمی شود اما انتقاد ها باید درست و اصولی باشند. 

وی خاطرنشان کرد: در دوره اخیر شورای شهر لنگرود به جهت اطلاع رسانی عملکرد شورا و شهرداری همواره سعی نمودیم  به همه سؤالات شهروندان و خبرنگاران از طریق رسانه‌های مکتوب و مجازی پاسخ  دهیم.

رییس شورای شهر لنگرود در ادامه یادآور شد: طی سه سال اخیر همواره پذیرای انتقادها هم بوده و هستیم، ضمن اینکه در هر کاری انتقادهایی هم  وجود دارد و تبعا نسبت به عملکرد شهرداری و شورا نیز نقد هایی وجود دارد، اما انتقاد نباید به معنای نادیده گرفتن  عملکرد مثبت باشد و افکار عمومی شهر و شهروندان  را نسبت به مجموعه شهری خدشه دار کند. 

منصفی با بیان اینکه از انتقادهای سازنده و درست استقبال می کنیم خاطرنشان کرد:  متاسفانه گاهی اوقات شاهد انتقادهای منصفانه ای نیستیم و در برخی از انتقادها  به اصل کارها توجهی نمی‌شود و صرفاً موضوع کوچکی را درشت‌نمایی می‌کنند، این در حالی است که با مطرح کردن موضوع موردنقد در جای خودش درصدد حل آن نیز بر خواهیم آمد.

وی سپس به  بحث مدیریت بهینه بحران کرونا در شهر لنگرود از سوی مجموعه شهری لنگرود اشاره  کرد و افزود: از همان روزهای اولیه  شیوع ویروس کرونا مجموعه مدیریت شهرداری و اعضای شورای شهر در قالب‌های مختلفی اقدام به کار و تلاش در شرح وظایف محوله کردند و سعی کردیم از همه  پتانسیل ها به‌خوبی استفاده شود. 

رییس شورای شهر لنگرود در ادامه سخنانش به مدیریت  فاضلاب شهری  و جمع آوری اصولی آب های سطحی شهر لنگرود در دوره اخیر پرداخت و تصریح کرد: در گذشته به یاد داریم که با یک بارندگی کوچک لنگرود خبرساز شده و  کل شهر دچار آب‌گرفتگی شدید و رفت‌وآمدها مختل می‌شد که با لوله‌گذاری در خیابان اصلی شهر جهت  هدایت آب‌های سطحی این مشکل خوشبختانه برطرف ‌شده  و دیگر شاهد آبگرفتگی در برخی از کوچه هایی همچون هلال احمر و دکتر طلوعی و خبابان امام خمینی (ره) نیستیم، که متاسفانه این کار بزرگ مورد توجه کسی قرار نگرفته است.   

منصفی همچنین به بیان عملکرد شهرداری و شورای شهر لنگرود  در خصوص آسفالت کوچه ها و خیابان‌ها و معابر شهری اشاره کرد و افزود: طی سه سال اخیر بالغ بر ۳۰میلیارد تومان آسفالت با کیفیت  در سطح  محلات، خیابان‌ها و  کوچه‌های لنگرود انجام شده و این در حالی است که کشور با مشکلات اقتصادی  مواجه  بوده و حتی برخی از  شهرهای هم‌جوار هم به‌خوبی نتوانسته اند  خیابان‌های اصلی شهر خود را آسفالت نمایند. 

وی با بیان اینکه شهرداری لنگرود چندین کیلومتر لایروبی فاضلاب‌های شهری و کوچه‌ها را در سال گذشته و امسال انجام داده، افزود: لایروبی فاضلاب‌ها با هماهنگی اداره آبفا و شهرداری در راستای تبصره ماده ۳ و قرارداد با پیمانکاری از ارومیه که دستگاه‌های و امکانات مخصوص این کار را داشت، انجام شد.

وی همچنین به لایروبی رودخانه بزرگ  شهر اشاره و  تصریح کرد:  در همین دوره شاهد لایروبی  رودخانه شهر  با بهترین دستگاه‌ها و تجهیزات  هستیم .

 وی در خصوص تخلیه گل و لای بستر رودخانه اظهار داشت: بخشی از گل‌ولای برداشت‌شده از بستر رودخانه شهر در خیابان شورا که در طرح تفضیلی به‌عنوان پیاده راه مشخص‌شده تخلیه و برای زیرسازی استفاده می‌شود و بخشی دیگر نیز در جایگاه موقت زباله به‌صورت موقت تخلیه‌شده و این به معنای این نیست که تالاب در حال پر کردن است.

رئیس شورای شهر لنگرود خاطرنشان کرد: گل‌ولای برداشت‌شده از بستر رودخانه که در جایگاه زباله دپو شده بر روی کامیون‌هایی که زباله‌ها را به آلمان لنگه منتقل می‌کنند استفاده و روی زباله‌های داخل کامیون ریخته می‌شود، گفت: امیدواریم با ساخت کارخانه کمپوست شاهد کاهش این مشکلات در زمینه پسماند و زباله باشیم که چندی پیش مناقصه برای خرید دستگاه نیز انجام شده است.

منصفی در ادامه به  بهسازی پیاده‌روهای شهر لنگرود در دوره اخیر  اشاره کرد و گفت: : یکی از دغدغه‌های شورای شهر در این دوره اتمام کارهای مانده از دوره قبل مدیریت شهری بود که تاکنون بخش زیادی از کارهای بر زمین‌مانده انجام شده است. 

وی با بیان اینکه یکی از تصمیمات اولیه اعضای شورای شهر در آغاز کار این دوره انتخاب شهردار جوان و باانگیزه بود تا کارها و مصوبات شهری به‌خوبی انجام شود،  خاطرنشان کرد: برخی از اعضای فعلی شورای شهر لنگرود سابقه چند دوره حضور در شورای شهر را داشته و شهروندان نیز به خاطر دارند  که با وجود شهردارانی بانام‌های بزرگ حتی میادین اصلی شهر چهره نامناسبی  داشت و مشکلات زیادی در شهر انباشته‌شده بود ولی امروز شاهد به اتمام رسیدن کارهای نیمه‌تمام گذشته و آغاز فعالیت پروژه‌های جدید هستیم. 

 رئیس شورای شهر لنگرود در پاسخ به سؤال  یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا علیه شهردار و نائب رئیس شورای شهر از سوی پیمانکاران اقامه دعوی شده یا خیر؟گفت: اخیراً یک اوراق قضایی توسط برخی شهروندان در فضای مجازی منتشر شده که مربوط به عدم صلاحیت بررسی پرونده توسط دادگاه از اشخاص مطرح‌شده که برخی افراد حقیقی و حقوقی به‌عنوان مطلع فراخوانده شده‌اند. 

منصفی با بیان اینکه به نظر می‌رسد انگیزه انتشار این موضوع صرفاً تائید طرح شکایت نبوده، تصریح کرد: امیدواریم سؤال افراد به ‌دور از هرگونه غرض‌ورزی و صرفاً جهت تنویر ذهن خود و یا شهروندان بوده باشد ولی آنچه مسلم بوده تظلم خواهی و دادخواهی حق مسلم همه شهروندان می‌باشد، اما قبل از اثبات قطعی اتهام، پخش و یا انتشار اسامی متهمین به‌دوراز اخلاق اجتماعی و مقررات قانونی و شرعی و حقوق شهروندی است.

رئیس شورای شهر لنگرود با بیان اینکه برخی از منتشرکنندگان برگه دعوی قضایی، قرار عدم صلاحیت، کل مفاد قرار صادره را انتشار نداده اند، افزود: ناشر با انتشار قسمتی از آن، سهواً یا عالما نخواسته، اظهارنظر قضایی بازپرس را منتشر کند.   

وی با بیان اینکه بازپرس در برگه دعوی دستور عدم صلاحیت بررسی پرونده با دستور “صرف‌نظر از صحت‌وسقم شکایت و گزارش به دلیل عدم صلاحیت اقدام به صدور قرار قضایی به شایستگی دادسرای مرکزی استان نموده است” را داده، تصریح کرد: وظیفه دادگاه پیگیری شکایت‌های مطرح‌شده و شکایت به معنای حکم و محکومیت متشاکی نیست و ظاهراً برخی از منتشرکنندگان برگه دعوی بدور از انصاف، عدالت و توجه به اصل قانون و موضوع قصد برهم زدن فضای شهری را داشتند. 

 منصفی با بیان اینکه ممکن است در طول فعالیت شهردار و اعضای شورای شهر شکایت‌های زیادی از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی مطرح شود، گفت: شکایت از هر شخصیت حقیقی یا حقوقی و مسؤول به معنای محکومیت آن مسوول یا فرد نیست و رأی نهایی توسط دادگاه باید صادر شود و انتشار برگه شکایت بدون حکم نهایی بی‌عدالتی و به‌ دوراز انصاف است.   

در ادامه این نشست فریدون امین، سخنگوی شورای شهر لنگرود نیز گفت:  از رسانه‌ها و خبرنگاران انتظار داریم تا عملکردها را به‌درستی و به طور دقیق اطلاع‌رسانی نمایند.

وی خاطرنشان کرد: در طول عمر شورای شهر اخیر سعی کردیم تا هر مشکلی که از سوی شهروندان مطرح می‌شود، پیگیری و اقدامات لازم صورت گیرد؛ ضمن اینکه در زمینه اطلاع‌رسانی مشکلات مردم نیز رسانه‌ها همواره کمک‌حال شهرداری و شورا بوده اند. 

گفتنی است در ادامه نیز هریک از اعضای شورای شهر لنگرود پیرامون مسایل مختلف شهر سخن گفتند.

گزارش: فرداد همت زاده

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13783

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: