ارزیابی عملکرد مدیران کل دستگاههای اجرایی استان گیلان در حوزه حفاظت از محیط زیست

باز باران خبر/ به منظور  ارزیابی عملکرد  زیست محیطی دستگاههای اجرایی در حوزه محیط زیست  با داریوش اشکانی پور مدیر کل استاندارد استان دیدار و گفتگو شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان در این نشست داریوش اشکانیپور مدیر کل استانداردگیلان ، ضمن خوشامد گویی خاطر نشان کرد: برای حفاظت بیشتر از محیط زیست باید با تعیین ضوابط و قوانین  و استانداردهای محکم تر ، گامهای عملی و موثرتری در راستای حفظ محیط زیست  برداشت . ایشان با اشاره به اهمیت رعایت ضوابط اجرایی مدیریت سبز در زمینه  مصرف آب و انرژی و مدیریت پسماند به ارائه عملکرد این سازمان در این خصوص پرداخت و بر ادامه روند رو به رشد رویکردهای این سازمان در بهبود شرایط مصرف انرژی و آب و همکاری های بین بخشی تاکید کردند.

اشکانی پور  با بیان اینکه یکی از مهمترین کمیته های متناظر که زیر نظر سازمان بین المللی استاندارد در استان فعالیت می کند، کمیته محیط زیست است گفت: تدوین استانداردهای زیست محیطی بیشتر  به ما کمک می کند تا بتوانیم به شکلی ساختارمند و مستند برای حفظ محیط زیست اقدام کنیم. 

مدیرکل استاندارد گیلان  با اشاره به اینکه تغییر رتبه ایران از چهل و چهار به رتبه بیست و یکم در میان ۱۴۶ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد نشانگر ارتباط متقابل  و فعال بودن کشور در این نهاد بین المللی است افزود:  خوشبختانه افزایش  این استانداردها بر کیفیت و سلامت زندگی مردم و حفظ محیط زیست تاثیر مثبت بسیاری داشته است.
وی خاطر نشان کرد: شعار سازمان بین المللی استاندارد امسال با عنوان ” حفاظت از زمین با استاندارد ها” در نظر گرفته شد.  سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استانداردهر دو به صورت مستقیم  در جهت بهبود حیات و حفظ کره زمین تلاش می کنند .که در مواردی متاسفانه به دلیل عدم رعایت استانداردها، شاهد انباشت پسماند ها و رهاسازی پساب (پساب خانگی – صنعتی) و زباله  در دل طبیعت هستیم. ایشان ابراز امیدواری کرد که استاندارد و محیط زیست بتوانند با همراهی و تعامل بیش از پیش گام های موثری را برای حفظ و نگهداری محیط زیست استان بردارند.
علی اصغر روشنی مسئول اداره روابط عمومی محیط زیست گیلان با قدردانی از رویکرد محیط زیستی  مدیرکل و مجموعه اداره کل استاندارد.گیلان که  در ترویج فرهنگ محیط زیستی  تلاش می کنند، اظهار داشت: یکی از روش های کنترل هزینه های جاری دولت ها، مدیریت سبز است که در  بند (ز) ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه نیز به این موضوع تاکید شده است که میتواند علاوه بر حفظ محیط زیست در کاهش هزینه های اعتباری دستگاه نیز نقش بسزایی داشته باشد.وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش مجموعه اداره کل استاندارد گیلان،  همکاری وتعامل دو دستگاه را بسیار اثربخش و نوید دهنده برای حفاظت بیشتر از محیط زیست استان دانست.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=16901

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: