اخذ وجه غیر از چارچوب قانونی از اصناف و کسبه تخلف محسوب می شود/ بدون اغماض نسبت به عزل رئیس اتحادیه متخلف اقدام گردد


باز باران خبر/ مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: دریافت هرگونه وجهی غیر از چارچوب قوانین به هر دلیلی، تخلف آشکار است و به شدت با آن برخورد می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری از وصول برخی گزارشات پراکنده مبنی بر وصولی های نامتعارف اتحادیه ها و اتاق های اصناف از متقاضیان پروانه کسب، اظهار داشت: چنانچه گزارشات مستند نشود مصداق کامل فساد و جرم تلقی می‌شود و به شدت و محکم با متخلفین برخورد می گردد.

وی میزان پرداخت وجه صدور پروانه کسب حسب قانون نظام صنفی کشور کاملاً شفاف است و اصلاً سلیقه ای نیست تصریح کرد: کلیه مبالغ قانونی حسب تعرفه درج شده در “درگاه ملی مجوزها” پرداخت میشود و خارج از قاعده قانونی و مصوبات کمیسیون نظارت اخذ هیچ مبلغی توسط اتحادیه ها در هنگام فرآیند صدور پروانه مرجع و ملاک قانونی ندارد.

دکتر پور حیدری تأکید کرد: متقاضیان دریافت پروانه کسب چنانچه با درخواست وجود و مبالغ زیادی در مراجعه به اتحادیه مواجه شده‌اند لازم است به صورت مستند گزارش آن را به دبیرخانه کمیسیون نظارت بر امور صنفی مستقل در این اداره‌کل ارائه نمایند تا در صورت وجود مفسده احتمالی با مسئولین و مسببین تخلف با جدیت کامل برخورد قانونی صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون نظارت مرکز استان گیلان ضمن هشدار موضوع به روسای ادارات صمت شهرستانهای گیلان اظهار داشت: روسای کمیسیون‌های نظارت شهرستان در صورت مشاهده و وصول گزارش تخلفات مالی اتحادیه های تحت پوشش؛ ضمن رسیدگی فوری و تشکیل پرونده برای متخلفین، سریعاً بدون اغماض نسبت به عزل رئیس اتحادیه متخلف و سایر عوامل اقدام نمایند تا بازدارندگی لازم در کلیه سطوح خدمات صنفی حاصل گردد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=31138

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: