اختصاص ۳۷ میلیارد تومان برای ساخت و تعمیر مسکن محرومان

مدیرکل کمیته امداد استان گیلان گفت: امسال برای ساخت، تعمیر و بازسازی دو هزار واحد مسکن مددجویان کمیته امداد گیلان ۳۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا؛ عباس اهرابی، یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی خانوارها را تهیه مسکن مناسب برای آن‌ها عنوان کرد و گفت: بسیاری از مددجویان فاقد مسکن هستند یا مسکن مناسب ندارند که در تلاش هستیم تا همه نیازمندان خانه‌دار شوند.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از جامعه مددجویی را خانوارهای ساکن روستاها تشکیل می‌دهند، افزود: توجه به مسکن روستایی در صدر برنامه‌های کمیته امداد است، چراکه درصد بالایی از بافت‌های روستایی مقاومت لازم را ندارند.

اهرابی با تاکید بر اینکه داشتن مسکن مناسب ارتباط مستقیم با ایجاد اشتغال توسط مددجویان ساکن روستاها دارد، ادامه داد: بسیاری از روستاییان به‌ واسطه نداشتن مسکن مناسب و یا شغل پایدار مجبور به مهاجرت به شهرها می‌شوند به همین دلیل کمیته امداد با ساخت مسکن و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی مانع از مهاجرت روستائیان به شهر می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه امسال ۳۷ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان برای ساخت، تعمیر و بازسازی مسکن مددجویان استان اختصاص پیداکرده است، افزود: با این اعتبار، ساخت، تعمیر و بازسازی دو هزار واحد مسکن برای محرومان انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اولویت کمیته امداد در تامین مسکن مددجویان با خانوارهای عائله‌مند و پرجمعیت است، خاطرنشان کرد: بسیاری از خانواده‌ها زنان سرپرست خانوار و دارای دو یا سه فرزند هستند که در اولویت ساخت مسکن قرار دارند.

اهرابی تصریح کرد: تعداد زیادی از مددجویان زمین برای ساخت مسکن ندارند، بنابراین در صورت اعطای زمین از سوی استانداری، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و خیران، کمیته امداد ساخت مسکن برای نیازمندان را بر عهده می‌گیرد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با قدردانی از مشارکت خیران در ساخت مسکن برای محرومان، تأکید کرد: در صورت مشارکت بیشتر خیران و مردم نیکوکار در امر ساخت مسکن برای نیازمندان می‌توانیم تعداد بیشتری مسکن در اختیار محرومان قرار دهیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2142

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: