احتمال تکمیل کتابخانه مرکزی رشت تا پایان سال

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی کتابخانه مرکزی رشت، گفت: تاکنون بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال برای پروژه هزینه شده است.

به گزارش باز باران خبر، پریسا کرمی در حاشیه بازدید از روند پیشرفت و مراحل تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی رشت در گفت وگو با ایسنا، از پیشرفت ۶۰ درصدی این پروژه خبر داد و اظهار کرد: ۱۶ سال از کلنگ خوردن این پروژه در سال ۱۳۸۳ می گذرد و از پیشرفت فیزیکی ۴۷ درصد در سال ۹۷ به ۶۰ درصد در سال ۹۸ رسیدیم.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال برای پروژه هزینه شده است، افزود: شاهد پیشرفت محسوسی در فاز اولیه کتابخانه شامل تاسیسات، نازک کاری و نماکاری هستیم که افق روشنی جهت اتمام این پروژه فرهنگی تا پایان سال ۱۳۹۹ را متصور می سازد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، کتابخانه مرکزی رشت را یک کتابخانه عمومی بزرگ و منحصر به فرد دانست و تصریح کرد: کتابخانه مرکزی رشت بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور بوده و از عنصر کتاب برای معماری این بنا استفاده شده است.

کرمی، کتابخانه مذکور را شامل بخش های متعدد همچون سالن آمفی تئاتر، مخزن کتاب، سالن های مطالعه مجزا ویژه آقایان و بانوان، سالن جلسات، بخش ویژه گویا و بریل، بخش کتب مرجع، بخش امانت، بخش ویژه و مستقل کودک، بخش ویژه مطالعه محققین، بخش اداری کتابخانه و بخش مرمت و آماده سازی کتاب دانست و یادآور شد: این کتابخانه چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می کند.

این مسئول فرهنگی، زیربنای کتابخانه را هشت هزار و ۱۵۳ مترمربع در شش طبقه دانست و عنوان کرد: این پروژه برای استان مهم است و در صورت تامین اعتبار کار توسط کارفرما پیگیری شده و خیلی زود به نتیجه می رسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه در حاضر حاضر یکصد کتابخانه عمومی فعال در استان گیلان داریم، اظهار کرد: ۶۶ هزار و ۳۳۴ نفر عضو کتابخانه های عمومی استان هستند.

وی با اشاره به عضویت ۲۵ هزار و ۶۹ کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی گیلان، تصریح کرد: همچنین ۴۱ هزار و ۶۵۲ زن اعضای کتابخانه های استان را تشکیل می دهند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8871

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: