اجرای ۳۷ برنامه متنوع در روز رشت

قانع با اشاره به اینکه به مناسبت ۱۲ دی ماه روز رشت ۳۷ برنامه متنوع برگزار خواهد شد، افزود: از امروز جشنواره “می رشت خوشمزه غذا” در سه بخش خانگی، بومی و رستورانی و همچنین اولین مسابقه رشتی خوراک برگزار می شود.

 به گزارش باز باران خبر، علیرضا قانع مدیر ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری با بیان اینکه امسال تلاش شده برنامه‎های روز رشت بیشتر مرتبط با شهر خلاق خوراک باشد، گفت: در روز ۱۲ دی ماه که به عنوان روز رشت نامگذاری شده است، دکتر ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در حضور خواهند داشت و تثبیت شهر خلاق خوراک رشت انجام می‌شود.

قانع با اشاره به اینکه به مناسبت ۱۲ دی ماه روز رشت ۳۷ برنامه متنوع برگزار خواهد شد، افزود: از امروز جشنواره “می رشت خوشمزه غذا” در سه بخش خانگی، بومی و رستورانی و همچنین اولین مسابقه رشتی خوراک برگزار می شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مسابقه به غرفه ثبت نام که در نمایشگاه دایر است مراجعه کنند و یا از طریق دایرکت صفحه اینستا گرام rasht_municipality ثبت نام نمایند.

وی ادامه داد: در روز دوازدهم برای نخستین بار جشنواره گاری‌کباب رشتی با حضور ۵۰ گاری کباب برگزار می‌شود و نیز همزمان در پیاده راه علم‌الهدی یک آموزشگاه خوراک امتحان نهایی ترم هنرجویان خود را در ۴۰ غرفه به صورت نمایشگاه برگزار می‌کنند.

مدیر برنامه‌های یونسکو در شهر خلاق رشت با بیان اینکه برنامه های تدارک دیده شده روز رشت با مشارکت اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان رشت، اداره آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، انجمن شعر شهرستان رشت، دانشگاه علوم پزشکی، پژوهشکده گیلان شناسی، بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس تدارک دیده شده و با حضور جمع زیادی از فرهیختگان و هنرمندان برگزار خواهد شد، گفت: اولین برنامه زنگ روز رشت است که در مدارس شهر نواخته خواهد شد و افتتاح نمایشگاه عکس اسناد رشت، دیدار با پرستاران، نشست رشت پژوهی، محفل انس با قرآن در بقعه خواهر امام رشت، حضور نقاشان، گروهای تجسمی، تئاتر و موسیقی از جمله برنامه های دیگری است که به مناسبت روز رشت برگزار خواهد شد.

گفتنی است ۴۶۱سال پیش در زمان صفویه و در ۱۲ دی ماه، رشت به عنوان مرکز استان گیلان انتخاب شده بود که به همین مناسبت بر اساس مصوبه شورای شهر رشت ۱۲ دی به عنوان روز رشت نام گرفته است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=6304

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: