اجرای ۳۲ پروژه حفاظت و مرمت در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: ۳۲ پروژه حفاظت و مرمت در استان گیلان در حوزه میراث فرهنگی گیلان اجرا شده است.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از ایسنا؛ شهرود امیر انتخابی با اشاره به اجرای ۳۲ پروژه در حوزه میراث فرهنگی، گفت: بخش عمده ای از این پروژه ها، مربوط به مرمت بناهای تاریخی استان است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند و بخش دیگری نیز مربوط به اجرای مطالعات باستان شناسی است.

وی افزود: از مهمترین پروژه های مرمتی استان می توان به مرمت عمارت ساسانی رضوانشهر، مرمت و ساماندهی حمام مریان تالش، مرمت خانه ابریشمی رشت، ساماندهی محوطه منار بازار صومعه سرا و . . . اشاره کرد.

امیرانتخابی اظهار کرد: از پروژه های باستان شناسی شاخص در حال اجرا در استان نیز می توان به کاوش محوطه شهران رودبار و گمانه زنی محوطه لگموج املش، نام برد.

وی گفت: خوشبختانه در حوزه میراث فرهنگی تمامی اعتبارات مربوط به سال مالی ۹۸-۹۷ در بخش ابلاغی و استانی جذب شده و کلیه قراردادهای مربوط به بناهای تاریخی نیز منعقد شده است.

امیر انتخابی خاطرنشان کرد: بودجه کلی فعالیت های حفاظتی – مرمتی اداره کل، در مجموع اعتبارات ملی و استانی حدود پنج و نیم میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه ۳۲ پروژه مورد اشاره که به طور مستقیم توسط این اداره کل در حال انجام است، ۵ پروژه مرمتی شاخص نیز با مشارکت دستگاه های دولتی دارای مالکیت بناهای تاریخی در حال اجراست اظهار کرد: مرمت ساختمان فلاطوری لاهیجان با مشارکت استانداری گیلان،شهرداری لاهیجان و اداره کل جهاد کشاورزی استان و مرمت و ساماندهی بقعه آقا سید حسین لنگرود با مشارکت اداره کل اوقاف استان، از جمله این موارد است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=2271

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: