اجرای پویش نذر خون در گیلان

مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: همزمان با نزدیک شدن ماه محرم و صفر پویش نذر خون برای تامین نیاز خونی بیماران در گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش باز باران خبر، بابک پاکدل خوش اخلاق با اشاره به اجرای پویش نذر خون در استان، اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ماه محرم و صفر پویش نذر خون برای کمک به تامین نیار خونی بیماران در همه پایگاه‌های انتقال خون گیلان راه اندازی می‌شود.

مدیرکل انتقال خون گیلان انجام اینگونه فعالیت ها را باعث همگرایی اجتماعی و حرکت در راستای فرهنگ غنی اسلامی ایرانی دانست که همواره با فرهنگ مردم این سرزمین گره خورده است و افزود: ۱۱ پایگاه ثابت انتقال خون در شهرهای رشت، لاهیجان، لنگرود، رودسر، انزلی، فومن، تالش، رودبار، املش و آستارا آماده دریافت خون اهدایی شهروندان هستند.

وی با اشاره به اینکه رشت سه پایگاه ثابت خون دارد، گفت: سامانه خونگیری پیاده راه شهرداری رشت در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۴، پایگاه مرکزی در میدان فرهنگ در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۹ و در روزهای تعطیل ۸ و ۳۰ دقیقه تا ۱۳ و همچنین اتوبوس ثابت خونگیری در فلکه یخسازی در روزهای غیرتعطیل ۹ تا ۱۳ و عصرها از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و ۴۵ دقیقه آماده ارائه خدمات به اهداکنندگان خون هستند.

پاکدل اضافه کرد: پایگاه‌های انتقال خون در شهرستان‌های انزلی، تالش، آستارا، فومن، رودسر، لنگرود روزهای غیرتعطیل از ساعت ۸ تا ۱۴ آماده خونگیری است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان املش فقط در روزهای فرد از ساعت ۹ تا ۱۳ به اهداکنندگان خون خدمات داده می‌شود، ادامه داد: پایگاه لاهیجان هم در روزهای غیر تعطیل از ساعت ۸ تا ۱۹ به روی اهدا کنندگان خون باز است.

مدیرکل انتقال خون گیلان بیان کرد: اهداکنندگان خون برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعات اداری با شماره تلفن ۳۳۳۳۲۶۷۰ – ۰۱۳ و در طول روز نیز با شماره ۳۳۳۲۶۰۰۶- ۰۱۳ تماس بگیرند و برای نوبت دهی اینترنتی اهدای خون نیزبه آدرس www.nobatdehi.ibto.ir مراجعه کنند.

وی یادآور شد: گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و تصادفات، آمار بالای جراحی‌های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان‌های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده‌های خونی است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=12050

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: