اجرای بیش از ۱۰۰۰ برنامه در دهه مبارک فجر

انقلاب وابستگی را به استقلال و تحقیر شدگی را به اعتماد به نفس و احساس عزت تبدیل کرد

باز باران خبر/ فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت از اجرای بیش از ۱۰۰۰ برنامه توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت، در شهرستان رشت خبر داد.
سرهنگ سید اکبر قاسمی، فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل، شهدا و سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: امسال برنامه های دهه مبارک فجر متفاوت تر از سال های قبل اجرا خواهد شد.
وی با اشاره به آغاز دهه فجر با شعار “انقلاب اسلامی بالنده و مقتدر چون کوه استوار” گفت: حسن بزرگ امام خمینی (ره) این بود که خود را به عنوان یک شخص مطرح نکرد و به عنوان یک انسان در اسلام حل شد و در نهایت یک انسان دلداده به معارف الهی مطرح شد.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه امام خمینی(ره) حاکمیت خدا را قبول کرده بود و بر اساس همان مقابل رژیم ستمشاهی با حضور در صحنه ملت عزیز ایران توانست موفق شود افزود: حاکمیت خدا را در زندگی شخصی ایشان نیز می‌توانیم ببینیم؛ در واقع عبد و مطیع خدا بود.
وی تصریح کرد: امام خمینی(ره) یک رهبر الهی بود لذا فریادی که سر داد فریاد اسلام و انقلاب بود و به برکت نام او و فضای ایجاد شده توانست دلها را جمع کند و مردم نیز با وحدت کلمه رمز پیروزی ملت را به ارمغان آوردند.
سرهنگ قاسمی دهه فجر و ۲۲ بهمن را سرآغاز طلوع اسلام دانست و خاطر نشان کرد: دهه فجر خواستگاه ارزش های اسلامی و مقطع رهایی ملت ایران و بخشی از تاریخ ما است و می‌توان گفت در این دهه اسلام ناب ما تولدی دوباره یافت.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی در ایران نظام اسلامی وجود نداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه سلطان و رعیت بود، ابراز کرد: امام خمینی (ره) این فضا را تغییر داد و ما این تغییرات را در طول دوران رهبری ایشان دیدیم؛ انقلاب اسلامی تحولات عمده ای در کشور به وجود آورد.
وی یکی از این تحولات را تبدیل شدن سلطنت به حکومت مردم سالاری دینی دانست و تصریح کرد: انقلاب وابستگی را به استقلال و تحقیر شدگی را به اعتماد به نفس و احساس عزت تبدیل کرد و این پیروزی انقلاب به برکت صفا، خلوص مردم و اخلاص کار برای خدا بود، ما را زنده کرد، شخصیت داد و احساس هویت را در جامعه بیدار کرد.
سرهنگ قاسمی مردم سالاری دینی را یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و افزود: اسلام و انقلاب به ما جرأت و قدرت تحرک و جوشش علمی بخشید و امروز تحولاتی را که در دنیا شاهد هستیم برگرفته از انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) است.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت تأکید بر اینکه امروزه اسلام با سرعت در حال پیشروی است و درهای دنیا هر روز به روی اسلام باز می‌شود، گفت: قبل از انقلاب خفقان نفس گیری حاکم بود و وابستگی کشور ما به کشورهای دیگر وجود داشت اما با پیروزی انقلاب اسلامی آزادی، عزت ملی، استقلال همه جانبه و اعتماد به نفس، به ملت ما هدیه داده شد.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب در هیچ زمینه ای مردم نمی‌توانستند اظهار نظر و حتی فکر کنند اما بعد از پیروزی انقلاب این اعتماد به نفس ملی زنده شد و امروز در همه میدان‌ها می‌توانیم به دنبال توانستن ها حرکت کنیم.
سرهنگ قاسمی با تاکید بر اینکه غلبه بر چالش ها یکی از نقاط قوت ما بود افزود: از روز اول قدرت های جهانی با ما کار داشته و بنا را بر اذیت و آزار ملت ما گذاشتند و امروز هم همچنان به دنبال ‌ملتهب کردن فضا هستند و تا به امروز ما توانستیم بر این ها غلبه کنیم.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با اشاره به نیاز ایجاد امید در دلهای مردم، گفت: گسترش خدمات ما قابل مقایسه با قبل از پیروزی انقلاب نیست، پیشرفت های علمی در عرصه های مختلف، ایجاد زیر ساخت ها، ساخت کشور و نظام، ارتقای مراکز علمی یکی از نقاط قوت ما است.
وی با اشاره به دستاوردهای متعدد انقلاب اسلامی، ادامه داد: در دستاورد های سیاسی می‌توان به تجدید حیات اسلام، جایگزینی اسلام ناب به جای اسلام آمریکایی، بیداری و انسجام مسلمانان، ایجاد ملت نمونه از صدر اسلام تاکنون، تحول رژیم ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی به نظام اسلامی، قطع ایادی و چپاولگران، قطع دخالت بیگانگان، قطع نظام دوقطبی، حمایت از حقوق مستضعفان و پابرهنگان، وحدت شیعه و سنی، ثبات کشور در برابر توطئه، تشکیل نظام جمهوری اسلامی، مردمی شدن نظام، احیای حاکمیت ولایت فقیه و… اشاره کرد.
سرهنگ قاسمی تصریح کرد: سازندگی کشور با اولویت مناطق محروم، ساخت زیربناهای عظیم کشور، اهتمام به مناطق محروم، توسعه زیرساخت های شهری، حمایت از تولیدات داخلی، گسترش شبکه مخابراتی، احیای کشاورزی، سدسازی و آبرسانی به مناطق کم توسعه یافته و توسعه صنعت برق از دستاوردهای مهم اقتصادی است.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت در رابطه با دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی تاکید کرد: شکست انحصار علمی، خودباوری صنعتی، دست یابی به سریع ترین رشد علمی در جهان نهضت سوادآموزی، تولید نسل های جدید انرژی هسته ای صلح آمیز برای تولید برق، صدور خدمات فنی و صنعتی، نانو فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان و تولید در این زمینه بخشی از دستاوردهای انقلاب در موضوع علم است.
وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در بعد فرهنگی، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهایی را در طول ۴۲ سال به ارمغان آورده اما ضعف هایی نیز نظیر گرایش به دنیا طلبی بعضی از افراد و‌مسئولین وجود دارد که باید رفع شود زیرا در مواردی سرعت حرکت انقلاب اسلامی را کند می‌کند.
سرهنگ قاسمی با بیان اینکه دنیا طلبی شدید باعث شده برخی به سوی تجمل گرایی، تشریفات و اشرافی بروند و مسیر را به سمت دیگری هدایت کنند، خاطرنشان کرد: به موازات علم و پیشرفت های علمی باید پیشرفت های اخلاقی را نیز در نظر بگیریم؛ در موضوع ارتقای عدالت اجتماعی و اقتصاد مقاومتی هنوز به نقطه هدف نرسیدیم.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه امروز دشمن به‌دنبال دسیسه ها است و هدف شایعه پراکنی و ایجاد جنگ روانی در جامعه اسلامی و انقلاب را دنبال می‌کند، گفت: دشمن قصد دارد با ایجاد روحیه یأس و ناامیدی، تلاش برای ایجاد شک و تردید پیرامون ولایت فقیه، القای تزلزل و بی ثباتی نظام و ایجاد اختلاف بین مسئولان و جامعه مردم را نسبت به اصل ارزش های انقلاب نومید کند لذا باید دستاوردهای این چند دهه را به سمع و نظر مردم برسانیم‌.
وی با تأکید بر لزوم بصیرت افزایی، گفت: سپاه ناحیه مرکزی رشت در دهه مبارک فجر مصمم تر از گذشته گام های خود را خواهد برداشت.
سرهنگ قاسمی با اشاره به اجرای بیش از ۱۰۰۰ برنامه در طول دهه مبارک فجر توسط سپاه ناحیه مرکزی رشت، پایگاه های بسیج، حوزه های مقاومت بسیج، مساجد و رده های قشری ابراز کرد: در اولین روز از دهه فجر در ۴۸نقطه از سطح شهر رشت رزمایش سیاسی، روشنگری و بصیرت افزایی در قالب ۳سطح از جمله مساجد برای عموم مردم، در پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج و در اقشار جامعه و رده های قشری در جامعه برگزار می‌شود.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه هدف از اجرای این کار نشان دادن قوت های مردم، مسئولین، رهبری رهبر انقلاب و امام خمینی(ره) به سمع و نظر همگان است ابراز کرد: باید امید را در جامعه زنده و مردم را نسبت به آینده امیدوار کرد.
وی با اشاره به برگزاری رژه موتوری، رأس ساعت ۸صبح از فرودگاه سردار جنگل تا گلزار شهدای شهر رشت در اولین روز دهه فجر افزود: ساعت ۹صبح نیز یک برنامه با سخنرانی در این مکان برگزار می گردد.
سرهنگ قاسمی با اشاره به نواختن زنگ انقلاب در مدارس پیش بینی شده و در شبکه‌ شاد، برگزاری نمایشگاه در سطح شهرداری رشت در قالب رادیو انقلاب و ۵ غرفه نمایشگاه، توزیع بسته‌های معیشتی و غذای گرم توسط پایگاه های مقاومت بسیج، مسابقات ورزشی، تجلیل از مادران دانش آموز نمونه طرح شهید بهنام محمدی، برگزاری یادواره مجازی شهدای دانش آموز، برگزاری جلسه بصیرتی پیرامون انقلاب اسلامی توسط بسیج فرهنگیان و یادواره شهدا در بستر فضای مجازی مطرح کرد: رزمایش بصیرتی در ۲۱ پایگاه مقاومت بسیج و مساجد، جشن میلاد کوثر و ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)، تجلیل از مجاهدان مقابله با کرونا، جشنواره صنایع دستی، ویزیت رایگان نیز از برنامه های دومین روز از دهه مبارک فجر است.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه سومین روز از دهه مبارک فجر با برنامه‌ هایی نظیر جشن ولادت حضرت زهرا (س)، راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری در حوزه ها، شب خاطره انقلاب اسلامی و دیدار با خانواده های شهدا، می‌گذرد ادامه داد: افتتاح پایگاه بسیج، توزیع مواد خوراکی، مسابقات نقاشی و … نیز از برنامه های روز چهارم دهه فجر است.
وی با اشاره به نمایشگاه صنایع دستی و گل و گیاه، محفل انس با قرآن، نمایشگاه عفاف و حجاب، همایش معاونین پرورشی و دبیران آمادگی دفاعی، افتتاح ۱۰ واحد مسکن محرومین و ۲۰ بهمن ماه، توزیع بسته‌های معیشتی در طول دهه فجر توسط بسیجیان اضافه کرد: تجلیل از خبرنگاران افتخاری بسیج و کارگاه آموزش خبرنگاری توسط روابط عمومی و راه‌اندازی پویش چله بیداری در فضای مجازی، نیز در طول دهه فجر برگزار می گردد.
قاسمی با بیان اینکه در ۲۲بهمن به دلیل کمک به ارتقای سلامت و رعایت پروتکل های بهداشتی راهپیمایی نخواهیم داشت، افزود: رژه خودرویی و موتوری از فرودگاه سردار جنگل تا میدان توشیبا با حضور خانواده ها جایگزین راهپیمایی خواهد شد و به ۲۲ خودرویی که جلوه آرایی زیبا و متناسب با موضوع داشته باشد توسط شهرداری هدیه‌ای تقدیم خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت گفت: دشمن در طول این سال ها همواره شکست خورده و باید این را بدانند که قطعا مردم ولایت مدار و ارزشی ما درگام دوم انقلاب با توصیه های رهبری آمریکا و ایادی آنها را کنار خواهد زد و در تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب زمینه ها را برای ظهور فراهم می کنیم.
وی با بیان اینکه در عرصه های مختلف پیشرفت انقلاب را دیدیم و این پیشرفت بیانگر جهش صنعتی انقلاب است گفت: امسال بیش از ۱۰۰۰ برنامه‌ در طول دهه فجر برگزار می‌کنیم و حتما کیفیت این برنامه‌ها و رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت است تا با اعلام این دستاوردها امید را به جامعه برسانیم‌.
قاسمی با بیان اینکه صادرات غیر نفتی ایران از ۵۴ میلیون دلار به ۳۱ میلیارد دلار افزایش داشته و ایران تک محصولی به صادر کننده محصولات صنعتی کشاورزی و خدمات فنی مهندسی در طول این ۴۲ سال تبدیل شده است، گفت: محصولات پتروشیمی ایران از سال ۵۷ تاکنون ۳۳برابر رشد داشته و ایران توانسته‌ بدون پیوستن به سازمان تجارت جهانی هفتمین اقتصاد جهان باشد و تولید فولاد خود را از ۳۶۰هزار تن به ۱۸ میلیون تن افزایش دهد.
فرمانده سپاه ناحیه مرکزی رشت با بیان اینکه صنعت دارویی کشور قبل از انقلاب تنها ۲۵ درصد از داروهای ابتدایی‌ را تامین می‌کرد اما اکنون بیش از ۹۵ درصد از تخصصی ترین داروها در داخل تولید می‌شود و با وجود تحریم ها توانستم با فنآوری های کاملا بومی در صنایع مختلف حرفی برای گفتن داشته باشیم.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=18168

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: