اتوبوس های رشت خالی حرکت می کنند

تاکسی ها کرایه گذشته را بگیرند

شهردار رشت، با بیان اینکه روز گذشته اکثر اتوبوس ها خالی حرکت کردند، گفت: با توجه به فرهنگ بالای مردم گیلان و شهر رشت، فاصله گذاری اجتماعی کاملا رعایت می شود.

به گزارش باز باران خبر، ناصر حاج محمدی، با اشاره به وضعیت حمل و نقل عمومی شهر رشت براساس اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند، اظهار کرد: ناوگان حمل و نقل عمومی شهر رشت از ۵ فروردین براساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان از ۲۰ درصد ظرفیت برای خدمت رسانی به شهروندان استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه از ۲۳ فروردین ناوگان اتوبوس رانی شهرداری نیز به صورت کامل فعالیت خود را آغاز کرده است، افزود: شهر رشت بعد از قم به عنوان کانون کرونای کشور شناخته شد و لذا از دوم اسفند با همکاری استانداری گیلان و شورای شهر، اقدامات پیشگیرانه را در قالب گندزدایی و ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی انجام دادیم.

شهردار رشت، از افزایش ۲۰ درصدی ترددها در سطح شهر همزمان با آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونای استان دوسوم ظرفیت را فعال کردیم و ناوگان حمل و نقل عمومی آمادگی داشت، اما طی روز گذشته تنها ۳۰ درصد ظرفیت به کار گرفته شد.

حاج محمدی، با بیان اینکه روز گذشته اکثر اتوبوس ها خالی حرکت کردند، گفت: با توجه به فرهنگ بالای مردم گیلان و شهر رشت، فاصله گذاری اجتماعی کاملا رعایت می شود.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۶۰۰۰ دستگاه تاکسی و ون در شهر رشت، عنوان کرد: شهرداری در بخش اتوبوس رانی ضعیف است و اتوبوس های اندکی داریم.

شهردار رشت، با بیان اینکه نیازمند حداقل ۳۰۰ دستگاه اتوبوس هستیم، یادآور شد: تنها ۸۰ دستگاه اتوبوس داریم که از این تعداد ۵۰ دستگاه فعال بوده و جوابگوی نیاز شهروندان نیست.

حاج محمدی، نشستن حداکثر دو مسافر در صندلی عقب تاکسی را جزو مصوبات ستاد مقابله با کرونا دانست و اظهار کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت این مصوبه را به کلیه تاکسی داران ابلاغ کرده و نظارت را انجام می دهد.

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی باید همان کرایه گذشته را دریافت کنند، گفت: در شرایط فعلی اکثر کسب و کارها با مشکل مواجه شده و مردم باید مراعات کنند. ناظرین سازمان حمل و نقل مسافر نیز تذکرات لازم را به تاکسی ها خواهند داد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8827

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: