آینده ایران در گرو توسعه اقتصادی است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: ایجاد بستر مناسب برای توسعه همه جانبه کشور با استفاده از سرمایه گذاری بخش خصوصی  در دستور کار مناطق آزاد است.

به گزارش باز باران خبر، مرتضی بانک در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به لزوم رفع موانع بر سر راه سرمایه گذاران بخش خصوصی اظهار داشت: سرمایه گذاران با استفاده از سرمایه خود علاوه بر ایجاد اشتغال برای مردم و رونق تولید در صادرات هم نقش مهمی دارند و بدین ترتیب علاوه بر نمایش قدرت اقتصادی ایران به جهان در توسعه اقتصادی کشور نیر نقش آفرین هستند.

وی با اشاره به لزوم ایجاد بستر های لازم برای تسهیل فعالیت های سرمایه گذاران افزود: باید از قوانین برای رفع موانع تولید و مشکلات اقتصادی استفاده شود تا تولیداتمان را به کشورهای دیگر صادر کنیم .

بانک با اشاره به اینکه اعتماد متقابل بین مناطق آزاد و فعالان اقتصادی بخش خصوصی وجود دارد یادآور شد:  سال ۹۶ حدود چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق آزاد انجام شد که این رقم در سال گذشته به شش هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده و پیش بینی می شود در سال جاری به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برسد.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور با اشاره به اینکه سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی با وجود همه محدودیت ها آمادگی آن را دارند که مشکلات را با تدبیر و سرمایه شان کاهش دهند افزود: آینده ایران در گرو توسعه اقتصادی است و با ایجاد تولید و افزایش صادرات و رشد اشتغال، این توسعه شکل می یابد .

بانک با اشاره به اینکه نباید به مشکلات فعالان اقتصادی بی توجه بود تاکید کرد: با توجه به شرایط  خاص اقتصادی در کشور و تحریم های ظالمانه و همچنین نوسانات قیمت ارز در سال های اخیر، باید تلاش کرد که با فراهم سازی تسهیلات و مشوق های لازم برای سرمایه گذاران بخش خصوصی، اعتماد سازی شود.

بانک با بیان اینکه بر اساس تاکیدات رهبری در سال جاری در مناطق آزاد رشد رونق تولید وجود دارد گفت: دولت تدبیر و امید در تلاش است که موانع بر سر راه رونق تولید رفع شود.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر برخی از واردکنندگان مناطق آزاد به تولید کننده تبدیل شده اند گفت: امروز می توانیم ادعا کنیم خزر به دریایی باز تبدیل شده و مهمترین منافع توافق تاریخی ایران با اتحادیه اوراسیا در خزر تعریف شده است.

بانک با اشاره به اینکه در گذشته کشتیرانی در خزر به صورت یک طرفه بوده است تاکید کرد: بر اساس توافقنامه اوراسیا فرصت بی نظیری برای فعالان اقتصادی ایران فراهم شده که بر اساس آن ۸۰۰ قلم کالا بین فعالان اقتصادی مبادله می شود که ۳۶۰ قلم از این کالاها ایرانی است و اگر تولید با کیفیت و نزدیک به بازار مصرف داشته باشیم منافع بیشتری نصیب منطقه می شود.

وی با بیان اینکه توافقنامه اوراسیا خزر را از محدودیت خارج ساخته است گفت: با وجود مشکلات بسیار، در صورتی که هدفمند و با برنامه ریزی مشخص و هماهنگ همه سیستم در جهت رفع مشکلات و توسعه همه جانبه به عنوان یک برنامه سازمانی گام بردارند شاهد رونق همه جانبه اقتصادی در مناطق آزاد خواهیم بود.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور تاکید کرد: تکمیل و بهره برداری از خط آهن تا پایان سال ۹۹ است و افزایش صادرات از وظایف مدیرعامل جدید منطقه آزاد انزلی است.

به گزارش ایرنا، در مراسمی با حضور مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور محمدولی روزبهان به عنوان رییس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی منصوب و از تلاش های رضا مسرور مدیر عامل سابق این سازمان تقدیر شد.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد شمال کشور است.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=5264

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: