آیت الله صانعی به دیدار حق شتافت

آیت الله یوسف صانعی از مراجع تقلید که به دلیل شکستگی لگن و مچ دست در بیمارستانی در قم بستری شده بود، امروز شنبه (۲۲ شهریور ماه) در سن ۸۳ سالگی به دیدار حق شتافت.

به گزارش باز باران خبر؛ یک منبع مطلع در بیمارستان فرقانی قم به خبرنگار ایرنا گفت که آیت الله صانعی که از پنچشنبه گذشته (۲۰ شهریور) در این مرکز درمانی بستری بود، ساعتی پیش بدلیل وضعیت وخیم جسمی و جراحات دارفانی را وداع گفت.  

آیت الله یوسف صانعی، در سال ۱۳۱۶ خورشیدی در خانواده‌ای روحانی در روستای نیک آباد اصفهان ولادت یافت  و در سال ۱۳۲۵ برای تحصیل علوم دینی وارد حوزه علمیه اصفهان شد و پس از گذراندن دروس مقدمات و کسب فیض از محضر علمای آن حوزه، در سال ۱۳۳۰ برای ادامه تحصیل، رهسپار حوزه علمیه قم شد.

آن مرحوم توانست در سال ۱۳۳۴ در امتحانات سطوح عالی حوزه در سال رتبه اول را احراز نموده و مورد تشویق مرحوم آیه الله العظمی بروجردی(قدس سره) قرار گیرند؛ از همین سال بود که با توجّه به ویژگیهای منحصر به فرد درس خارجِ حضرت امام خمینی سلام الله علیه، در آن شرکت نموده، توانستند تا سال ۱۳۴۲ به طور مستمر از حوزه درس اصول و فقه و مبانی مُتقن حضرت امام بهره ببرند و در زمره شاگردان برجسته ایشان قرار گیرند.

آیت الله صانعی علاوه بر سالها تلمّذ در حوزه درس حضرت امام، از محضر اساتید بزرگی چون آیه الله العظمی بروجردی، آیه الله العظمی محقّق داماد و آیه الله العظمی اراکی نیز بهره برد./ایرنا

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=13153

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: