آژیر خطر امیکرون کرونا در گیلان به صدا درآمد

بازباران خبر/بنابر اعلام معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان شهرستان‌های رودسر، رودبار، لاهیجان، رشت، خُمام، بندرانزلی، رضوانشهر و آستارا هشت شهرستان زرد کرونایی گیلان هستند و از طرفی و به گفته آبتین حیدرزاده، گیلان یکی از استان‌ها با میزان بالای شیوع سویه امیکرون است. 

طبق گفته‌های معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با توجه به سرعت شیوع سویه اُمیکرون در گیلان و همچنین قرمز شدن رامسر پیش بینی می‌شود تا پایان این هفته، برخی شهرهای استان در وضعیت قرمز قرار گیرند به این منظور محدودیت‌های کرونایی در تردد نیز مجدداً به استان بازگشت تا مردم به دور از عادی‌انگاری، بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. 

آنطور که آبتین حیدرزاده می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار کرونایی جدید در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که البته تعداد بستری‌شدگان جدید نسبت به روز گذشته با افزایش مواجه شده است. 

حیدرزاده می‌گوید در حال حاضر ۲۰۷بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند و لازم به ذکر است که این میزان در روز گذشته ۱۶۸ بود و این افزایش‌ها هشداری برای لزوم توجه بیشتر به پروتکل‌های بهداشتی است. 

با توجه به آمارهای موجود، روند افزایشی آمار بستری‌شدگان کرونایی و بستری شدن بیماران جدید کرونایی در استان گیلان از هفته‌های گذشته آغاز شده و به تدریج بر این آمار افزوده می‌شود لذا در صورت آغاز و اوج‌گیری پیک ششم نهایت توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و افزایش روند واکسیناسیون باید مورد توجه قرار گیرد. 

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=22705

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: