آوای ارادت رضوی گیلانی‌ها در دهه کرامت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از برگزاری ویژه‌برنامه آوای ارادت رضوی (موسیقی گیلکی) همزمان با دهه کرامت در این استان خبر داد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان؛ فیروز فاضلی اظهار کرد: ویژه‌برنامه آوای ارادت رضوی (موسیقی گیلکی) از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است که تیرماه ٩٨ در این استان برگزار می‌شود.

وی افزود: این برنامه به‌مناسبت ایام میلاد با سعادت عالم آل محمد(ص) حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه‌(س) و همزمان با دهه کرامت، به همت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و با همکاری انجمن موسیقی استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تصریح کرد: ویژه‌برنامه آوای ارادت رضوی از ١٣ لغایت ١۵ تیرماه امسال با اجرای آواها و نواهای زبان گیلکی با موضوع امام رضا(ع) در صورتهای مختلف آوازی، ساز و آواز، مانند مولودی خوانی، مرثیه‌خوانی، ثنا و نیایش، مناجات‌خوانی، منقبت‌خوانی و چاوشی‌خوانی برگزار می‌شود.

فاضلی از همه هنرمندان گیلانی که در این سبکهای آوازی فعال هستند دعوت کرد حداکثر تا پایان خردادماه جاری، آثار خود را بر روی DVD با ضبط غیرحرفه‌ای به همراه یک نسخه رونوشت شناسنامه و کارت ملی اعضای گروه، توسط سرپرست گروه به صورت حضوری به دبیرخانه جشنواره به آدرس رشت، خیابان حافظ، روبروی پارک شهر، جنب زورخانه پوریای ولی، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، دفتر کارشناس موسیقی تحویل نمایند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=1521

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: