آغاز طرح مطالعاتی مخاطرات زمین شناسی برای اولین بار در گیلان

بازباران خبر/ شناسایی مخاطرات زمین شانسی از آسیب به پروژه های زیرساختی پیشگیری می کند.مدیرکل صنعت، معدن و تجارت در دیدار با معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان زمین شناسی ایران گفت: آغاز اجرای طرح مطالعات مخاطرات زمین شناسی با آخرین فناوری های موجود برای اولین بار در گیلان بسیار اثربخش است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل صمت گیلان؛ تیمور پورحیدری در دیدار با احمد رضازاده، معاون سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور که با حضور امیر مرادی، مدیر کل مدیریت بحران در محل اداره کل صمت انجام شد اظهار داشت؛: این طرح مطالعاتی می تواند اجرای پروژه‌های زیرساختی را از مخاطرات فراوان فرسایشی و خورندگی خاک نجات دهد و مسیری دقیق برای مهندسین پروژه های مهم ترسیم نماید.

مدیرکل صمت گیلان میزان فرسایش و مقاومت خاک در انجام فعالیت‌های زیرساختی و معدنی را حائز اهمیت دانست و گفت: در وضعیت کنونی توجه به مخاطرات زمین و جنس خاک در هنگام اجرای پروژه ها به صورت تخصصی و علمی بسیار اندک است که با اجرای این طرح می‌تواند با حمایت مدیریت بحران استانداری گیلان از بحران های اجتماعی آینده پیشگیری نماید.

وی بهره مندی از ظرفیت سازمان زمین شناسی برای رویکرد علمی و تخصصی سایر نهادهای زیربنایی را ضروری دانست و تاکیدکرد: دانش آموختگان این سازمان با دقت فراوان اقدامات مطلوبی را برای آگاهی سازی از مخاطرات با تهیه نقشه یک پنجاه هزارم انجام خواهند داد که به طور کامل قابل بهره برداری بود.

دکتر پورحیدری با بیان اینکه احصاء اطلاعات وضعیت مقاومتی خاک و میزان خورندگی آن و دغدغه های زیست محیطی برای اقلیم گیلان ضروری است گفت: در واقع تلفیق دیدگاه متخصصین علوم زمین شناسی با مسائل زیربنایی می تواند مخاطرات را کاهش دهد و هر چقدر رصد و پایش مخاطرات؛ علمی تر و آزمایشات دقیق تر باشد بحرانهای احتمالی کمتر خواهد بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=25682

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: