آغاز اجرای طرح هشدار به مسافران از ابتلا به ویروس کرونا در ورودی گیلان

با دستور نماینده عالی دولت در گیلان، طرح هشدار به مسافران و اطلاع‌رسانی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در مبادی ورودی استان آغاز شد.

به گزارش باز باران خبر، علی اوسط اکبری مقدم در حاشیه اجرای طرح هشدار به مسافران و اطلاع‌رسانی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در مبادی ورودی گیلان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با دستور استاندار گیلان، در تمامی مبادی ورودی گیلان طرح هشدار به مسافران و اطلاع‌رسانی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا آغازشده است.

وی با تأکید بر عدم سفر غیرضروری به گیلان گفت: امروز تیمی ۱۵ نفره متشکل از هلال‌احمر، شبکه بهداشت، پلیس‌راه و نیروی انتظامی در چابکسر واقع در شرق گیلان مستقر شدند و به‌تمامی مسافران توصیه کردند که از سفرهای غیرضروری به استان خودداری کنند.

معاون استاندار گیلان با بیان اینکه تیم‌هایی مشابه نیز در دیگر مبادی ورودی گیلان همچون محل ایست بازرسی رودبار و نیز آستارا استقراریافته‌اند، افزود: این تیم‌ها علاوه بر ارائه توصیه‌های لازم به مسافران، با تب‌سنج‌هایی که در اختیاردارند؛ کنترل‌های لازم را انجام داده و تأکیدات بهداشتی و مراقبتی به هم‌وطنان را اظهار می‌دارند.

اکبری مقدم با بیان اینکه گیلانی‌ها مردمی مهمان‌نواز هستند و اقدامات پیشگیرانه در جهت صیانت از سلامت هم‌وطنان است، گفت: این اقدامات در جهت کنترل بیماری با آرامش کامل و برنامه‌ریزی خوب، گام‌های مثبتی برداشته شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به استفاده از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استان تصریح کرد: از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی و نظامی استان به‌منظور پیشگیری و مقابله با این ویروس استفاده می‌شود و شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و تمامی سازمان‌ها درزمینهٔ اعلام هشدارها و توصیه‌های بهداشتی در خصوص ویروس کرونا باید پیشگام شوند.

وی با اشاره به نقش اثرگذار رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی جدی بودن خطر شیوع ویروس کرونا افزود: از فعالان رسانه‌ای اهتمام فزون‌تری بر ارائه هشدارهای لازم به مسافران مبنی بر پرهیز از سفر به گیلان طی این ایام و ضرورت جدی انگاشتن توصیه‌های بهداشتی و خود مراقبتی داشته باشند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://bazbarankhabar.ir/?p=8043

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: