×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ مهر - ۱۴۰۱  
it is true
true
false

باز باران خبر: ضرورت حفظ کرامت انسانی امری ضروری و در راس امور زندانبانی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای گیلان، رضا محمدی اصل فرا رسیدن ماه محرم ، ماه آزادی و رهایی، بالندگی، شکوفایی و ماه سوگواری برای اندیشیدن های حسینی بیان کرد و گفت: راز و نیاز، دعا و رحمت الهی است که می تواند تاثیر مستقیمی بر کار و رفتار و عملکرد ما در برنامه های اصلاحی و تربیتی داشه باشد و وظیفه خطیر زندانبانی ایجاد بستر مناسب اصلاح و تربیت است و قرار دادن سیره انبیاء در مسیر کار و زندگی روزمره می تواند کمک های فراونی در این امر داشته باشد .

مدیر کل زندان های گیلان با بیان اینکه ما کار نداریم زندانی در حال تحمل کیفر چه کسی با چه جرمی است، فقط می دانیم که او فردی است که دچار مشکل شده و وظیفه ذاتی ما از باب حفظ کرامت، کمک به او و وظیفه ای سنگین تر کمک به خانواده او است.

وی با بیان اینکه ما می توانیم آرمش خانواده ای که سرپرست خانواده در حال تحمل کیفر است را به او برگردانیم گفت: اولین قدم سرکشی و رسیدگی به خانواده گروه هدف است که او بداند در نبود سرپرست خانواده افرادی هستند که به فکرشان هستند، زیرا خانواده نیز یک اجتماع کوچک است که اگر بتوانیم سایبان آرامشی برای آنان باشیم این خود بازخورد خوبی در جامعه خواهد داشت. محمدی اصل اظهار داشت: دومین قدم مهیا نمودن بستر اشتغال ، آموزش و ایجاد انگیزه در یادگیری حرفه و صنعتی است که زندانی داخل زندان فرا می گیرد تا از آن چه در داخل زندان و چه در اجتماع وجود دارد، استفاده نماید.

وی این دو گام ارزنده را مسیری آسان دانست که با کمک دیگر نهادها و ادارات اجرا می گردد و اکنون توانستیم با کمک دستگاه قضا در مسیر تحقق این امر قرار بگیریم به نحوی که در زندان های گیلان همه کمر همت بسته و با کمک های ارزنده دستگاه قضایی توانستیم اشتغال حداکثری با حقوق پایه ۳ میلیون تومانی را برای زندانیان مهیا نماییم که این مبلغ تا به ۴ میلیون تومان هم رسیده که این آرامش روحی و سلامت روانی، خانواده زندانی در حال تحمل حبس را نیز در بر گرفته است.

مدیرکل زندان های گیلان در پایان با بیان اینکه بدنبال برنامه های کار آفرینی برای مددجویان و خانواده های آنان هستیم به سخنان خود پایان داد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد