×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  جمعه - ۱۵ اسفند - ۱۳۹۹  
it is true
true
false

باز باران خبر/  به منظور  ارزیابی عملکرد  زیست محیطی دستگاههای اجرایی در حوزه محیط زیست  با علی دقیق مدیر کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان دیدار و گفتگو شد.

به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان؛ در این نشست مهندس علی دقیق مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان گفت هم اکنون در استان گیلان بیش ۳۷۰۰ فضای آموزشی دولتی  برای تحصیل ۳۰۸۰۰۰هزار دانش‌ آموز دایر است و این سازمان با جدیت تمام در راستای تحقق اهداف حفاظت از محیط زیست و سیاست های زیست محیطی ابلاغی دولت  گام های موثری  برداشته است  .
وی در ادامه  به تشریح فعالیت‌های اجرا شده توسط این اداره کل پرداخت و گفت: کاهش مصرف انرژی  بواسطه اصلاح و تعمیر ساختمان هاو فضاهای اداری ، سرویس و نگهداری سیستم‌های حرارت مرکزی وموتورخانه‌ها به منظور بهبود وضعیت هوا ، اجرا و نصب دستگاه‌های کنترل هوشمند و کاهنده مصرف برق ، آب ، گاز با هدف مدیریت مصرف انرژی و اجرای سیاست مدیریت سبز  و آموزش های زیست محیطی و فرهنگی در راستای حساس سازی و مشارکت  مدیران و کارکنان سازمان از جمله اقدامات اداره کل نوسازی مدارس گیلان است.
مهندس دقیق  یادآور شد: به عنوان نمونه رویکرد صرفه‌جویی و مدیریت مصرف انرژی و کاهش مصرف کاغذ در این اداره کل منجر به تامین اعتبار  جهت ساخت سه مدرسه دولتی گردید که سازمان نوسازی مدارس به عنوان متولی امر مدرسه سازی  از سال ۱۳۹۷ ،  استان ها را مکلف به ساخت مدرسه با رویکرد  مدرسه سبز کرده است که در این راستا هم اکنون عملیات اجرائی ساخت مدرسه سبز در مجتمع مسکن مهر رشت و بیستون… در دستور کار قرار گرفت. 
مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان گیلان تصریح کرد: با توجه به بالا بودن تعداد ساختمان های عمومی و دولتی حوزه آموزش و پرورش، اهمیت پرداختن به الگوهای محیط زیستی دو چندان می شود. لذا  در سال های اخیر تلاش کردیم با  نزدیک کردن ساختار مدارس به  شاخص های محیط زیستی به سمت توسعه مدارس محیط زیستی پیش رویم و به سهم خود  ، گامی ارزشمند در جهت  توسعه پایدار همگام با محیط زیست در استان گیلان برداریم.
علی اصغر روشنی مسئول اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان نیز از رویکرد محیط زیستی  مدیرکل و مجموعه همکاران اداره کل نوسازی مدارس استان گیلان که با تدوین شاخص ها و اجرای برنامه های عملیاتی در راستای حفاظت از محیط زیست تلاش می کنند قدر دانی کرد و اظهار داشت: همکاری وتعامل دو دستگاه در راستای توسعه مناسبات و جلب مشارکت و همکاری های هدفمند و تاثیرگذار دوجانبه در زمینه حفاظت از محیط زیست میتواند بسیار اثربخش و نوید دهنده  برخورداری جامعه از محیط زیست سالم باشد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false