×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

اخبار گیلان

true
    امروز  دوشنبه - ۵ آبان - ۱۳۹۹  
it is true
true
false

سلسله بازدیدهای مسئولین در سال جهش تولید از مجتمع چوکا

صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) با مدیریت جدید و عزم پرسنل و کارکنانش گام های مهم و اساسی برای توسعه فعالیت هایش در سال جهش تولید برداشته است.
به گزارش باز باران خبر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع چوکا در همین راستا هفته گذشته سرکار خانم دکتر ابروفراخ، معاونت برنامه ریزی و توسعه هلدینگ سلولزی بهمراه مهندس قاسمی فرماندار شهرستان رضوانشهر از مجتمع چوکا بازدید کردند.
در این دیدار که مهندس قانع رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رضوانشهر و مسئولین دفاتر نماینده مردم شهرستانهای تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند از واحدهای مختلف این مجتمع عظیم صنعتی بازدید بعمل آمد.
مهندس زمانی فرد، مدیرعامل مجتمع چوکا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت رو به رشد فعلی و جهش تولید صورت گرفته در سال جاری، مرتفع شدن مشکل تامین مواد اولیه شرکت را دغدغه اصلی این مجموعه بیان کرد و گفت: جنگل های منطقه جزء لاینفک طرح اولیه تاسیس چوکا بوده و در راستای تامین مواد اولیه و طرح آمایش سرزمینی در بدو تاسیس این حق برای چوکا محفوظ می باشد.
مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران (چوکا) در بخشی از سخنان خود حمایت تمامی مسئولین منطقه و استانی را لازمه مرتفع شدن مشکلات تامین چوب کارخانه دانست و اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور، مجتمع چوکا می تواند با ظرفیت اشتغال زایی دو هزار نفر به طور مستقیم فعال باشد که متاسفانه بدلیل عدم حمایت مسئولین مبنی بر تامین مواد اولیه (چوب)، بخش صنایع چوب این مجتمع از سال ۸۳ کاملاً تعطیل است.
وی همچنین در ادامه با تاکید بر این مطلب که شکوفایی و تولید مستمر در چوکا مستلزم نگاه ویژه مسئولین منطقه است خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی چوکا می تواند از جوانان بیکار منطقه که درصد بالایی از آنها متخصصین و تحصیل کردگان حوزه چوب و کشاورزی هستند استفاده نموده و به اشتغال پایدار کمک کند و اگر حمایت مسئولان نباشد در آینده نه تنها نمی تواند این ظرفیت را ایجاد کند بلکه با مشکلاتی هم روبرو خواهد شد.
مهندس ایرج زمانی فرد مدیرعامل مجموعه عظیم صنعتی چوکا در ادامه خاطرنشان کرد:  بازدید مسئولین از چوکا را به فال نیک می گیریم و از استاندار و مجمع نمایندگان استان گیلان نیز تقاضا داریم تا با هم و دست در دست هم مشکلات موجود در راستای تامین چوب کارخانه را از سر راه این شرکت برداشته تا بتوانیم در آینده شاهد توسعه و شکوفایی این مجتمع عظیم صنعتی شمال کشور باشیم.
در بخشی از این دیدار سرکار خانم دکتر ابروفراخ عضو هیئت مدیره و معاونت برنامه ریزی و توسعه هلدینگ سلولزی (تاسیکو) ضمن ابراز خرسندی از روند رو به رشد چوکا گفت: برنامه خروج از زیاندهی چوکا و افزایش تولید در این واحد تولیدی بادستور مدیرعامل محترم شستا وحمایت هلدینگ های تاپیکو و تاسیکو تدوین و با جدیت تمام در حال اجرا می باشد.
وی افزود: اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای برنامه تدوین شده، حاکی از حرکت موثر  شرکت در افزایش تولید و استفاده از ظرفیت های موجود است و گام های اساسی برای تبدیل شدن صنعت چوب و کاغذ چوکا به یک صنعت سبز  برداشته شده است که برای دستیابی به چشم انداز پیش بینی شده، استمرار تولید، افزایش بهره وری و فعال سازی ظرفیت های بلا استفاده این واحد نیازمند حمایت مدیران منطقه ای جهت تامین مواد اولیه (چوب) در چوکا هستیم.
گفتنی است در پایان مقرر شد با دستور مهندس قاسمی فرماندار شهرستان رضوانشهر، مهندس قانع رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان با هماهنگی با مسئولین ذیربط شهرستانی و استانی امور مربوط به تامین چوب کارخانه را ظرف مدت یک ماه آینده پیگیری و برطرف نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false